Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem saját diákmatricával...

Nem saját diákmatricával utazni mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Szereztem egy diák matricát, egyetemistát, de a matricán nem az én egyetemem logója van rajta, hanem egy másiké. Én már végeztem az egyetemen, nem kapok matricát, de ezt a másik logósat feltettem régi diákomra. Mennyire nézik ezt az ellenőrök helyijáratosokon, vagy akár vonatokon, buszokon?

2013. márc. 27. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne csalj!

(Bár még mindig jobb, hogy diákbérletet veszel, mint hogy semmilyet.)

2013. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ellenőrök helyközi buszokon, vonatokon nagyon alaposak, náluk ne is próbálkozz. A helyközi buszvezetők többsége aligha veszi észre, a vonatokon a kalauzok közül az alaposabbak kiszúrhatják. (Ellenőr és kalauz nem ugyanaz!) Helyi járatokon talán még a legkisebb a lebukás esélye, de itt is egy lelkiismeretesebb ellenőr simán kiszúrhatja.


Figyelem: ha rajtakapnak, komoly pénz-, sőt börtönbüntetést g

kockáztatsz! Pár szaros forintért nem jó biznisz.

2013. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
honnan tudod, hogy nagyon alaposak? egyszer régen kérdeztem egy kallert, h "mit néz rajta, az évszámot, sulit?" és mondta h "nem, a színt, meg a félévet". de ez csak egy kaller volt persze. buszról nem tudok, vonatozni szoktam, meg BKV. tudom mi a kockázat, csak tapasztalatokra, vagy hallott tapasztalatokra kíváncsi vagyok. köszi a választ.
2013. márc. 27. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudja hogy alapos? Valószínűleg találkozott már ellenőrrel. És én is azt mondom, hogy ők aztán tényleg minden létező és szükséges dolgot elkérnek és átnézik az első betűjétől az utolsóig. De némelyik sima kalauz is ilyen a vonatokon.
2013. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A matricát nem "szerezni" kell, hanem kérni a Tanulmányi Osztályról. Ha nem tudsz kérni, annak az az oka, hogy nem vagy egyetemista, tehát nem vagy diák, így diákigazolványod sincs...

Ha sokat vonatozol, és fél áron szeretnél utazni, vegyél Start Klub kártyát, ez 26 éves kor alatt egy évre kb. 25000 Forint, viszont 50% kedvezménnyel vehetsz 2. osztályú jegyet. Itt ki tudod számolni, hogy megéri-e: [link]


A MÁV-Startnál eléggé nézik a matricát, ha észreveszi a kalauz, hogy hamisított, akkor (teljesen jogosan) rendőrt hív, te meg fizethetsz, rosszabb esetben börtönbe is zárhatnak

2013. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!