Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonaton, ha utaznak az...

A vonaton, ha utaznak az emberek a jegyvizsgáló mindenkit meg jegyez?

Figyelt kérdés

Mert hallottam már olyat,hogy egy srác úgy járt fel minden héten Pestre egy éven keresztűl,hogy Debrecenben megvette Hajdúszoboszlóig a jegyet és előre ment az első kocsiba v az utólsóba ,tudta,hogy ott kezd a kalauz és ahogy Debiből elindul a vonat már hamar odaér és lekezeli,és megy tovább.A srác meg szoboszlón nem szállt le,hanem úgy ment mindig Pestig és nem bukott le,mert még valahányszor benyitott a kalauz,hogy"új felszálló" nem szólalt meg,hanem olvasott és a kalauz sem szólt hozzá.

Ugyanis,ha lekezelte az íllető jegyét utánna lekezel még x y ember jegyét,fog e emlékezni,hogy kék pulcsis rövidhajú srác az első kocsiban valahol meddig szól a jegye.


Igen, hallottam ilyen történetet most télen

az osztálytársamtól.


Szerintetek megjegyez mindenkit a kalauz?



2013. ápr. 20. 17:20
 1/9 intrepid ***** válasza:
Igyekszik megjegyezni, mert ha jön a fővizsgáló, és azt látja, hogy jegy nélkül utaznak az emberek, akkor az a kallernak nagyon nem jó. Ezért akarja a MÁV a jegyvizsgálók számát emelni, hogy kevesebb utas jusson egyre.
2013. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkoztam, még azt el tudom képzelni, hogy megjegyzi az utasokat, nade hogy azt is, hogy kinek meddig szól a jegye, azt kizártnak tartom.
2013. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És,ha jönne a fővizsgáló,és kiderülne,hogy ennek az utasnak már rég le kellett volna szállni,akkor,ha a kalauz azt mondaná a fővizsgálónak,hogy 10 kocsis szerelvényen pl egy pénteki nap 2 jegyvizsgáló és több száz ember,mi sem tudunk mindenkit megjegyezni,mármint,hogy meddig szólt a jegye,mi is emberek vagyunk.Akkor ezt megértené a fővizsgáló vagy nem?

Gondolom a fővizsgáló sem jegyezne meg több száz emberből egy embert.

2013. ápr. 20. 17:44
 4/9 intrepid ***** válasza:
Ezért jó, hogy nem vagyok kalauz. X-)
2013. ápr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már hosszabb ideje jegyvizsgáló, akkor megjegyzi az utasokat. Azt,is hogy kinek meddig szól a jegye.

Az ellenőr a barátodat és a jegyvizsgálót is megbüntetné. Akár el is bocsájhatja a MÁV.

Kétlem, hogy a barátod mindig így utazik. EGY jegyvizsgáló lehet elnéző, de nem mindig csak ő van szolgálatban. Az pedig kizárt, hogy vele minden jegyvizsgáló elnéző.

Egy 30 éve jegyvizsgáló.

2013. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még annyit a kérdésedre: nem mentség, ha sok az utas.
2013. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Debrecenben kb. 140 jegyvizsgáló van és sok a fiatal köztük.

Te milyen városban vagy jv?

2013. ápr. 20. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után már kialakul annyi rutin, hogy mondjuk a gynús alakoknál (cigányok, gyanús fiatalok) megjegyzik, hogy meddig szól a jegyük, vagy akár többször is elkérik (ilyet is lehet)
2013. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MrPifta ***** válasza:
velem is fordult már elő ilyen, kalauz elkérte a jegyet, nem-e kellett volna már leszállnom
2013. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!