Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ilyeneket miért nem bünteti...

Az ilyeneket miért nem büntetik meg?

Figyelt kérdés

Pénteken Budapesten a Népliget Center előtt a buszmegálló kellős közepén állt egy Fiat Ducato órákig. Gondolom lerobbant.

Miért ott kell megállni vele? A buszok nem tudtak beállni tőle a megállóba az utasok nem tudtak normálisan le/fel szállni. Miért nem lehet azt onnan elvontatni?


2013. ápr. 21. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Miért, ha te lerobbansz, már öt perc múlva ott van a vontató, hogy elvontasson?

Lenne pénzed a vontatót fizetni, vagy inkább hívnál valakit, aki ugyan később ér oda, de olcsóbb?

Te inkább a körút közepén állva hagynád a lerobbant autót, akadályozva a forgalmat, vagy félrehúzódnál az első lehetséges helyre a forgalmas útról?


Én is várom a válaszokat!

2013. ápr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha bejelentik, akkor tudtommal elszállítják és elég szép büntetést szabnak ki...persze egyrészt időbe telik elvinni a kocsit, másrészt valakinek be is kell jelenteni az egészet,mert néma gyereknek anyja se érti a szavát.
2013. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

"Te inkább a körút közepén állva hagynád a lerobbant autót, akadályozva a forgalmat, vagy félrehúzódnál az első lehetséges helyre a forgalmas útról?"


Ha már lerobbansz, akkor lehet annyi eszed, hogy nem a buszmegálló közepébe parkolsz be, hanem még pár métert előrébb gurulsz, hogy elférjen a busz, ez érv.

2013. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem azt írtam le amit én szeretnék hallani hanem a tényeket.


A kérdés arra vonatkozott, hogy miért nem büntetik meg vagy szállítják el a járművet. És jelenleg a BKV elszállíttathatja a forgalmat akadályozó járműveket, és bírságot is kiszabhat. Ez tény. de ezt persze akkor teszi meg, ha valaki tesz is bejelentést, ha senki nem szól oda nekik, csak magában hőbörög, akkor nem fogják elvinni.


És mint mondtam, egy kocsit simán arrébb lehet tolni, ha a sofőr szépen megkéri, akkor tuti segít rögtön 10 ember, és a probléma meg lesz oldva.

2013. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Kedves nagy élettapasztalatú Mukedli89!


Tételezzük fel, hogy a kocsi nem futómű/kormánymű/váltó hibás. Tehát mozgatható. Egy törött féltengelyes kocsit nem egyszerű ám tolni.

Tételezzük fel, hogy nincs telerakva. Egy ilyen furgon megpakolva 3-3,5t is lehet. Azt nem olyan egyszerű ám tologatni.

Tételezzük fel, hogy a sofőr talál néhány vállalkozó kedvű embert aki hajlandó tolni. Manapság ebben én nem vagyok olyan biztos.


Na most ha minden szépen összeáll akkor kérlek mond meg hova tolja a kocsit a sofőr?


[link]


Véleményed szerint hol lenne a legoptimálisabb helyen az a lerobbant kocsi? Melyik kereszteződés közepében?


Várom a válaszod!

2013. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Elég ha előrébb tolják néhány méterrel, hogy ne a KÖZEPÉN álljon a buszmegállónak, hanem a végében mondjuk a tábla után van még elegendő hely, akkor a busznak sem a belső sávban kell megállnia, a megállóban is meg tud állni, és ki tudja kerülni a kocsit is.


És azért 10-ből 9 esetben a sofőrön múlik hogy arrébb áll e vagy sem.

2013. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gomzoli ***** válasza:
Mindkettőtöknek fele-fele részben igaza van.
2013. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!