Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Keletiből a Nyugatiba való...

A Keletiből a Nyugatiba való utazás átszállásnak minősül, elég egy jegyet venni hozzá? Vagy külön kell egyet a Nyugatiig, majd egyet a Keletitől?

Figyelt kérdés
500+-ozni szeretnék a nyáron, elsősorban fotózási és "városnézési" céllal. A 100-as vonalról indulnék, a Nyugatiba érkeznék, majd a Keletiből mennék tovább, de nem tudom, hogy ezt egy jeggyel meg lehet-e oldani (mert ugye metrózni kell a kettő között).
2013. ápr. 23. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A kiindulási állomáson megveheted a célállomásig a jegyet, és utazhatsz is vele végig akár Záhonytól Zalaegerszegig is. A metróra természetesen meg kell venned egy db vonaljegyet (mert ott nem kell újat lyukasztani átszálláskor).
2013. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, csak abban nem voltam biztos, hogy ez átszállásnak minősül, mert ugye nem vasúton haladnék a kettő között... vagyis, fogjuk rá, hogy vasúton, de nem nagyvasúton. Köszi!
2013. ápr. 23. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Átszállás, de nem okoz gondot.


Ugyanis az utas a célállomása felé halad, akkor szabályos függetlenül attól, hogy nem vasúton teszi azt.

2013. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A budapesti fejállomások díjszabási szempontból egy állomásnak minősülnek, így az általad vázolt átszállás nem okozhat gondot.
2013. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!