Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV már a gyerekekből is...

A BKV már a gyerekekből is hasznot akar. Ki állítja meg őket?

Figyelt kérdés

Felháborodva hallottam múlt héten a hírekben, hogy fontolóra vették, hogy 6 év alatt is kelljen jegy/bérlet a gyerekeknek, mert ebből is jelentős bevétele lenne a BKV-nak.


Még soha senkin nem gondolkodott el azon, hogyha nem 10 ezer forint lenne egy bérlet és 350 egy jegy, hanem mondjuk olyan 5 ezer a bérlet és 150 egy jegy, sokkal de sokkal többen vennének?


Emlékszem, a 80-as években a buszokon halomban álltak az eldobált, kilyukasztott jegyek, sőt, felhasználatlan jegyeket is gyakran lehetett találni, mert az akkori bérekből simán meg lehetett venni. Eszébe sem volt senkinek lógni. Volt tisztelete az ellenőröknek is.

Ma meg az ellenőrök nagy része úgy néz ki, mint egy hajléktalan, ráadásul minden méregdrága, a járatok ritkák és tele vannak bűzlő emberekkel.



2013. máj. 14. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Veszteséges a BKV, kell nekik a pénz. Úgy látszik, más ötletük nincs.
2013. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Rengeteg szegény család van már Magyarországon, sokan bölcsibe, oviba is bkv-val viszik a kicsiket. A sok eladósodott ember hogy fog még plussz 1-2 havi bérletet kigazdálkodni? Hihetetlen.
2013. máj. 14. 13:50
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
Hát majd keresnek közelebbi óvodát, bölcsödét, és mennek gyalog vagy biciklivel.
2013. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem tetszik járj gyalog. Ha bemész a boltba venni a 6 év alatti gyerekednek kaját azért sem fizetsz?
2013. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező! Nem kötelező használni a BKV szolgáltatásait! Ha nem tetszik az ára, vagy bármi egyéb, ott a gyaloglás, bicikli, vagy az autó! Van választási lehetőséged, ne háborogj! Egyébként havi cca. 35 €-nak felel meg a havi bérlet ára. Nyugat-Európában sehol kapsz ilyen olcsón relatív használható tömegközlekedést. Az meg hogy a buszok koszosak, arról maga az utas tehet, nem a BKV. Ha nem firkálnák össze, nem dobálnának el a buszban műanyag zacskókat, egyebeket, semmi gond nem lenne.
2013. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Inkább a keresetekkel van a legnagyobb baj nem a jegyárakkal.
2013. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
31%
Nem kötelező gyereket szülni. Mégis miért legyen nekik több joguk mint másiknak, akiknek fizetni kell? Az nem érdem, hogy valaki gyerek. Ők is ugyanúgy használják a közlekedést, sőt néha ők a legkellemetlenebbek amikor rosszalkodnak vagy ordítanak.
2013. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Jó, azért a tömegközlekedés esetén nem áll fenn a "nem kötelező használni" érv. Nem véletlenül más kategóriába is esik. Mert bizony-bizony az ember Budapesten igenis rákényszerül. Egyszerűen túl nagyok a távok. Próbáltam már, hogy kikerülöm, hazagyalogoltam állásinterjúról, 11 km alkalmi cipőben, az ellenségemnek se kívánom, sírva érkeztem haza és három napig nem tudtam utána lábra állni. Mindezt úgy, hogy nem lakom nagyon a város szélén, és a központba mentem interjúzni...


Igazából az a baj, hogy tényleg nagyon alacsonyak a fizetések. :(

2013. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Én meg azt mondom, inkább a nyugdíjasoknak kéne jegyet venni! Nekik tényleg csak ritkán kell utazniuk, meg tudnák fizetni azt a pár jegyet, és nem utazgatnának unalomból (miattuk nincs ülőhely a buszon).
2013. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

"A sok eladósodott ember hogy fog még plussz 1-2 havi bérletet kigazdálkodni? Hihetetlen."


Inkább az a hihetetlen, hogy van ennyi ba*om, aki eladósította magát! Ha mindenki megelégedett volna avval, amije van, nem lett volna ekkora gond a hitelek körül. De nem, mindenkinek eggyel nagyobb autó, ház kellett, mint amit a bevétele engedett volna.

2013. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!