Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest-Győr buszközlekedés...

Budapest-Győr buszközlekedés megszüntetése?

Figyelt kérdés
Ma olvastam a Kisalföld Volán honlapján, hogy megszüntetik 1-étől a 1260-as vonal járatait... Mit gondoltok róla?

2013. máj. 15. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Győrbe rengeteg vonat jár, szerintem felesleges őket párhuzamosan járatni.
2013. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rég volt már, amikor Győrbe jártam, de én mindig busszal jártam... Oké, van vonat. Csakhogy nekem Bp Nyugati, vagy Újpest volt a cél a továbbutazáshoz. Ami a Keletitől legalább 2 metró, a Népligettől (előtte meg az Erzsébet tértől) 1 metrózás. Plusz szerintem szebb volt az autópályán a táj, mint vonatról.
2013. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
miért nem ritkítják a vonatokat?! a MÁV veszteséges minden téren, ami nyereséges volt, az el lett adva. még azzal sem lesz jobb a helyzet, hogy a gyorsvonatokra is pótjegyet kell venni... A Volán társaságok viszont nyereségesen dolgoznak. nem hiszem, hogy ennyire el kéne lehetetleníteni a közlekedést és megfosztani az utazókat a választás lehetőségétől...
2013. máj. 16. 08:52
 4/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, remélem ezt az utolsó hozzászólást nem gondoltad komolyan :D :D jobb ha tudod, hogy a MÁV-Start üzemi szinten nyereséges, és pont a Budapest - Győr vonal az ami minden tekintetben nézve pozitív... Óránként van vonat Budapestre, 1 óra 20 perc alatt odaár a vonat, van WIFI, klíma, ...


Szerintem nem baj, hogy megszüntetik a buszokat, az állam pénzén ne tartsanak el két párhuzamos közlekedési eszközt. A busz nem távolsági forgalomra való, főleg nem akkor, ha mellette ott a vasút :) [és ezt úgy mondom, hogy szeretek utazni a Kisalföld Volán emeletes Ikarus E99 buszán is, de a Bp - Győr táv akkor sem a buszoknak való]

2013. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány "normális" vasútvonal van az országban (értem ezt a pálya minőségére, a járatsűrűségre, az arra járó vonatok minőségére stb.), de a győri vonal pont ilyen, ne akard, hogy leépítsék, hidd el, hogy hosszú távon rosszul járnál.

Egyébként ha megnézed nyugati országokban is mindenhol a vonatot preferálják és csak ott járnak távolsági buszok, ahol nincs vonat.

2013. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"pont a Budapest - Győr vonal az ami minden tekintetben nézve pozitív"

"az állam pénzén ne tartsanak el két párhuzamos közlekedési eszközt"


Remélem érzed az ellentmondást :) A buszok átlag 70-80% telítettséggel közlekedtek 10-15 éve, a napi 1 párra csökkentés előtt se lehetett rosszabb. Nem hiszem, hogy nem lett volna nyereséges.

2013. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajnálom, hogy megszüntették, nagyon szerettem ezekkel a buszokkal utazni :(
2013. máj. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
aki szerint a busznál jobb a vonat az vagy vasutas vagy bolond.
2013. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!