Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a jobbkéz szabály?

Mi a jobbkéz szabály?

Figyelt kérdés

Tesztben meg lessz adva egy útkereszteződés.

Aztán el kell dönteni,hogy melyik jármű hanyadiknak megy.

A tesztben ni alapján döntsem el a sorrendet?

Tudom,hogy a stoppos megy utoljára és az elsőbbségadás kötelező az utolsó előtti.

Én úgy tudtam,hogy:

-1.kisívben kanyarodó

-2.egyenesen

-3.nagyívben


De,csináltunk ilyen tesztet és nem lett jó.(táblát figyelembe vettem)



2013. máj. 19. 12:03
1 2
 1/11 petizacc ***** válasza:
Tegyük fel, hogy van egy egyenrangú útkereszteződésed és az útkereszteződéshez egy másik autóval (aki neked jobbról jön) egyszerre értek oda. Ilyenkor neked meg kell állni és tovább kell engedni a jobbról érkező autót. Ez a jobbkéz-szabály. Mindig az megy elsőnek akinek a jobb keze felől nincs senki. Ha az útkereszteződéshez egyszerre 4-en 4 különböző irányból érkeznétek ott pedig az udvariasság dönt.
2013. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az elsőnél a pont, azt hozzátenném, hogy én úgy tanultam, hogy 3 jármű kölcsönösen elenged egyet maguk közül, és onnantól kezdve pedig a jobbkéz-szabály dönt
2013. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Tudom,hogy a stoppos megy utoljára és az elsőbbségadás kötelező az utolsó előtti. "

Ha nincs más és olyan a helyzet, akkor ezek között is fennáll a jobb kéz, sokan ezen buknak el.

2013. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De az udvarisasság,hogy van ott mi a sorrend mert 4 irányból jön négy jármű.
2013. máj. 19. 14:28
 5/11 anonim ***** válasza:
+ a főútnak elsőbbsége van.
2013. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 petizacc ***** válasza:
Az udvariasságnál nincs sorrend. Ott valaki lemond az elsőbbségéről (valószínű, hogy int annak az autósnak akit el akar engedni) és ha már az egyik elment onnantól már tiszta sor.
2013. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Stop és macisajt között nincs hierarchikus különbség, mindegyik egyenrangú. Pl odaérsz egy kereszteződéshez, neked stop van, a szembe jövőnek elsőbbség adás táblája és te jobbra szeretnél kanyarodni, ő balra, akkor neked van elsőbbséged.
2013. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor ha négyen vannak négy iránybol mi a sorrend?

Mert a teszten így lesz .

2013. máj. 19. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
négyen érnek egyszerre egyenrangú kereszteződéshez, akkor hárman kölcsönösen elengednek egy járművet, az tőlük függ melyiket engedik el, onnantól kezdve jobbkéz-szabály van
2013. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mennyivel jobb az USA-ban, ahol ilyen kereszteződésben muszáj megállni, és aki a leghamarabb ért oda, az mehet tovább elsőként.
2013. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!