Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi ez a színes kijelzős panel...

Mi ez a színes kijelzős panel újabban a BKV-s Ikarusokon?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amit a műszerfalra szereltek fel a vezetőnek jobb kéz felé. Egyre több buszon látok ilyet. Ez micsoda és mire jó?
2013. máj. 28. 10:47
 1/10 10 deka farhát ***** válasza:

Az a FUTÁR panelje. Hogy pontosan mire való, azt nem tudom, de itt olvashatsz róla bővebben:


[link]

2013. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez az űrtechnika. A FUTÁR-rendszer járműoldali egységei, az eddigi DIR és AVM-paneleket váltják le. Többfunkciós cucc, ezen keresztül lehet kapcsolatot tartani a diszpécserközponttal, jeleket is küld oda a kütyü, visszajelentve a busz aktuális helyzetét. Jó a menetrend követésére és az utastájékoztatás is vezérelhető róla.
2013. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor ennek is azokhoz a szürke oszlopokhoz van köze, amit egyre több megállóba raknak ki...

Azt is én kérdeztem pár hete.

2013. máj. 28. 16:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Linket nézted?


Egyébként a BKK valószínűleg jobban meg fogja csinálni az ilyen dolgokat, mint anno a BKV, szóval csak így tivább.

2013. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tisztelt kérdező. Ezt uniós plnzből, vagyis a mi adó polgári fizetésből gazdálkodtuk ki. Egy gps alapú jármű figyelő szolgáltatás akarna lenni, de ezt a technika tüzoltóknál is eljátszották, de ŐK perelnek is érte, mert ügye bár mükődőképtelenek ezzek a szoftverek.:) Ne adj isten igaz legyen ez a dolog, de ez utas barát is lenne, de 2 hónapja teszteljük, amit 2 éve igérgettek.:) Jelenleg hol mükődik hol nem. teszt allatt van.:)
2013. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszoló!

Köszönöm az információt.

2013. máj. 29. 08:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért ne higgy el mindent neki!


"Ezt uniós plnzből, vagyis a mi adó polgári fizetésből gazdálkodtuk ki." - Az uniós pénz nem egyenlő az adókkal, egyrészt, másrészt nem kigazdálkodva lett, hanem pályáztak, és erre kaptak pénzt.


"Egy gps alapú jármű figyelő szolgáltatás akarna lenni, de ezt a technika tüzoltóknál is eljátszották, de ŐK perelnek is érte, mert ügye bár mükődőképtelenek ezzek a szoftverek.:)" - Igen, egyrészt járműfigyelő, másrészt utastájékoztatási rendszer. Már sok helyen tesztelik, jók a tapasztalatok vele. (Az ugye szót "u"-val írjuk.)

Ezért láthatod a kis érintőkijelzős dobozkákat a műszerfalakon, a megállóhelyeken az oszlopokat, ezért változtak meg a bemondások.


"Jelenleg hol mükődik hol nem. teszt allatt van.:)" - Én gyakrabban tapsztalom a "hol működiket".


Kérdező olvasd el a linket fentebb, minden szépen le van írva ott. HIVATALOS FORRÁS, ellenben a "tisztelt válaszolóval".

2013. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"ezért változtak meg a bemondások."


Igen, ezt is tapasztaltam. Elég irritáló számomra hogy elhadarja jó hangosan hogy "akövetkezőmegálló" majd egy jó darabig szünet, majd mint mondja a megálló nevét halkan.

2013. máj. 30. 08:26
 9/10 anonim válasza:
7.nek üzenem: Ez a valóság. Mi fizetük ki, mert az unió felé is kell nekünk fizetni, vagy ingyen osszák.:) gps alapú, mely mikor várható a busz. Tehát látni fogják más megállóban is, hogy a söfőr épp wc teszi a dolgát.:) BKK honlapon is ott a hivatalos vacak. Synergon csinálja és én magam is tesztelem a rendszert.:) Ez most meglepő.
2013. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérlek, írj helyesen, mert nem értem, hogy mit akarsz!
2013. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!