Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg nem lehet enni helyijá...

Tényleg nem lehet enni helyijáratos buszon?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szálltunk fel az egyik helyijáratra (két csaj). Egy fiatal srác volt a sofőr, de olyan kötekedős, amilyet még nem tapasztaltunk. Barátnőm egy péksüteményt evett, de nem morzsálta szét, egyszerűen már ette a buszmegállóban is, és így szálltunk fel, hogy a kezében volt. A sofőr nem akart elindulni, és utánunk szólt erélyesen, egyből gorombán és lekezelően, hogy tegyük el a kaját. Nézett hátra, és addig tényleg nem is akart elindulni. Kérdeztem, hogy nem eheti-e meg ezt a két falatot, hiszen tényleg annyi volt már csak hátra. Nem, neme eheti meg, hacsak nem fogjuk meg a seprűt és most azonnal felsöprünk. Ezt csak egy busznyi ember hallotta. Égett az arcunk rendesen, de a barátnőm elrakta. Ekkor végül elindult. Én azt mondtam a barátnőmnek, hogy én még ilyet nem hallottam. Erre hátraszól durván (mert viszonylag elöl ültünk, de nem hangosan mondtam), hogy hát akkor most hallotok, és még folytatta volna tovább, de onnan, ahol ültünk, előreszóltam neki, hogy mi nem beszélgetünk (és tettem felé egy gesztust), hanem mi együtt beszélgetünk, egymás között (és tettem a barátnőm felé egy gesztust). Erre elhallgatott, nem is néztem oda, de a barátnőm látta, hogy a visszapillantó tükörből még nagyon sokáig bámult minket agresszív arccal, dühösen.

Most tényleg mégis mi a fene volt ez szerintetek?


2013. máj. 31. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni mindent lehet. Szabadni már kevésbé. Mifelénk sok buszon az ajtó mellett van egy levonó (matrica) rajta a piktogramokkal hogy mit nem kéne. És az evés is köztük van.

Persze legtöbb buszon nem szólnak érte ha nem morzsálsz.

2013. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Amado atya ***** válasza:
100%
Az, hogy az utazási feltételekben benne van, hogy "járműveinken tilos étkezni, szeszes italt fogyasztani, valamint tilos felszállni megbontott, és vissza nem zárható edényben lévő itallal (kávé, energiaital, dobozos kóla...stb).
2013. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor oké. De furcsa is lenne, ha egy 4-5 órás távolsági úton se lehetne. Pl a busz hajnalban indul, délre odaérünk, addigra kb rosszul is lennénk.

De ha még így is lenne, ez a stílus elfogadható? Szerintem nagyon nem, hisz nem részegek voltunk, nem zavartuk a rendet, hogy megalázzon minket.

2013. máj. 31. 20:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennél már csak az a rosszabb, amikor távolsági tömött buszon megcsapja az ember orrát egy öregúr állott tojásosszendvicsének és egy lány felbontott fél literes jogobellájának a keveréke.
2013. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Amado atya ***** válasza:
59%
"A busz hajnalban indul". Érdekes módon a buszvezető is kibírja anélkül, hogy egyen, tekintve, hogy útközben egy-két dolog még zavarná is az evésben...
2013. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Aki vezet, az vezet. Én sem eszek, ha vezetek.

Azonban, aki nem vezet, az csak ül csendben, néz kifelé, és lehet akár cukros is, de sebaj, el is ájulhat, hisz a szabály az szabály.

Nem tonnányi pörköltről beszélgetünk, hanem tiszta, zacskóból fogyasztott szendvicsről és péksüteményről.

Na meg a szabály az annyira szabály, hogy megengedhető ez a viselkedés is akár? Nem lehet normálisan mondani ELSŐRE (! nem a századik felszólításra), hanem légyszi, ezt itt ne? Akkor alázzuk meg? Ó, hát nem tudom, ti hol éltek, de én biztos nem szeretnék ott élni, embertelen világ lehet.

2013. máj. 31. 20:28
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
Elméletileg enni tényleg nem igazán szabad helyijáratos buszon (más kérdés, hogy múltkor még fagyival is fölszállhatott két csaj, ami egészen más téma is, mint egy szendvics vagy akármi), de az ilyen hangnemért bőven panaszt lehet tenni ellene. Persze nem fognak vele foglalkozni, de egyrészt a becsületeteknek jót tenne, másrészt gondolom nem lenne piros pont a munkanaplójában a sofőrnek egy panasz.
2013. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Kedves lányok,avezető nem volt elég udvarias,lehet,de bárkinek lehet rosz napja.Viszont ha nektek nem szól,akkor a másik utas már a buszon fog reggelizni,otthagyva a maradékot az ülésen.
2013. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem teszünk panaszt, tudom, hogy milyen nehéz most munkahelyet találni. Barátnőmnek is azt mondtam, hogy valószínűleg rossz napja van.
2013. máj. 31. 20:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem ti takarítotok a buszon, tehát jogos elvárás, hogy lehetőség szerint mellőzék az evést, más kérdés hogy valóban lehetett volna először finomabban is mondani. Ugyancsak más kérdés, hogy akkor elraktátok volna-e, ha finomabban mondja?
2013. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!