Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Más is undorodik a tömegközele...

Más is undorodik a tömegközelekedéstől?

Figyelt kérdés
Mielőtt letámadnátok: nem lenézésből mondom, csóró vagyok, és én is tömegközlekedem, csak valahogy taszít az a "hangulat" ami egy buszon vagy trollin uralkodik.
2013. máj. 31. 21:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Jól el lehet gondolkozni, hosszú úton, ha tudod, hogy le tudsz ülni, akkor tanulni/olvasni/sudokuzni is. Ennyiből szeretem.

Amúgy szerintem jól lefedett a hálózat és nem is olyan ritkák a járatok.

Inkább lassúak... Bringával alig több idő nekem, pedig lassan megyek és kerékpárutas vonalakon, ergo kerülök is. A buszt megfogja az ezeregy lámpa, a villamos két lámpaciklust vár, majd gyök kettővel elindul...


Nem szeretem, ha sok idegen ember van körülöttem. Az utasok pedig tömörülnek.

Középre szállok villamosra, mert ott vannak a legkevesebben. Néha megfigyelem, ha üres megállóba érkezem, a többi kvázi körülállnak. Mintha félnének egyedül...

Tízen szállnak fel egy ajtón, két ajtón egy ember se.

Szembeül veled, úgy, hogy nem fér el két ember kényelmesen - nem tudom, kire tervezték -, és lenne még hatvan ülőhely.

Megáll mindenki az ajtóban.

Mindenki előre-hátra száll, mert ott "kell" leszállni. Ha valakivel együtt megyek, oda "kell" zsúfolódnunk, közben a villamos közepe tánctér.


Félnek egyedül a fővárosi tömegközlekedők...


Azért nem feltétlen undorodom a másik embertől, DE ha annyian vagyunk, hogy kényelmesen is elférnénk, miért kell egykupacba zsúfolódni??

Csúcsidőben a Combino-n egy zokszavam nincs, mindenki utazik munkába, iskolába: ez van.


De ha egy kisforgalmú 1-es villamos megállóban vagyunk összesen 10-en, abból egy ember tőlem fél méterre áll, az zavar.



Ez zavar.

Közveszélyes ember annyi nincs szerintem.

Hajléktalan mostmár talán kevesebb, koppkoppkopp.



Szóval inkább idegesít a tömegközlekedés, mintsem undorodnék.

2013. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!