Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vissza tudnád terelni a buszt...

Vissza tudnád terelni a buszt az állomásig, ha a sofőr rosszul lenne és megkérne erre?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A birkákat szokták terelni

2. ha automata váltós akkor igen, de akkor sem tenném.

3. mentőt kell hívni és/vagy szólni a busz társaság emberének, hogy egy ilyen eset történt és csináljanak valamit.

2013. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze. Nem sokkal bonyolultabb vezetni mint egy autót, csak figyelni kell az út szélére, de azt meg lehet látni a tükörből.
2013. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen és nyilván nem büntetnének meg ha kiderülne. Egyszer kipróbálnék egy buszt, de így Bkategóriás jogsival, nem vezetném ilyen szituációban, hiszen az alapok ugyanazok, de fordulás, kanyarodás azért kicsit más, nem lehet túl bonyolult, de főleg egy ilyen stresszes helyzetben nem hiszem, hogy túl eredményes lennék.
2013. jún. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze gond nélkül, de ilyenkor senki nem terelgetheti a buszt semerre. Addig ott marad, amíg a volán érte nem hoz másik sofőrt.
2013. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Igen és nyilván nem büntetnének meg ha kiderülne."


B kategóriával nincs meg a képzettséged, hogy vezesd, nem is biztos, hogy sok B kategóriás elsőre boldogulna vele forgalomban.

Másrészről, ahhoz, hogy vezesd a jogosítványon és a GKIn túl szükséges hozzá munkaszerződés és meghatalmazás. Ezek hiányát 400 és 300 000 forinttal jutalmazzák ellenőrzéskor, sőt mivel nincs meghatalmazásod így ha feljelentenek, akkor simán a gépjármű illetéktelen eltulajdonításának is minősülhet a dolog.

Ha digitális tachográffal szerelt a busz, az majd rögzíti a kártya nélküli vezetést, amiért a tulajdonost csúnyán megbüntetik, ha kiderül és akkor már halmozódik az előzőekkel - mert gondolom puszira nem fognak a nevükre venni egy 7 jegyű csekket. Ha ehhez hozzáadjuk azt, hogy nem rendelkeznél a gépjárművel való biztonságos közlekedéshez szükséges műszaki ismeretekkel, ez már bizony szándékos közúti veszélyeztetés.


Ha, azonban valaki mégis olyan bátor, hogy kocsikázik vele egy kicsit, akkor számoljon azzal, hogy ha kárt okoz - elég egy elnézett farsöprés... - akkor azt ilyen esetben nem fogja megtéríteni a biztosító, tehát az is rá lesz HTKzva :D Ha pl alacsony padlós a busz és elnéz vele az ember egy padkát, elüti a kaszni jobb elejét, első küszöbbel és ajtóval ( mivel ezek vannak jobb elől ) máris beleszaladt egy 7 jegyű javítási költségbe.


Az előzőben leírtam, én el tudnám vezetni mind a szóló, mind a csuklós buszt (én kamionozok már néhány éve, ez is hasonló méret, nekem/nekünk nem lenne szokatlan), de a fent leírt okokból meg sem próbálnám, mivel D kategóriára még nincs jogosítványom.


Viszont aki ki akarja próbálni annak lehetősége van erre akármelyik BKV nyílt napon. :)

2013. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát, volt részem hasonló esetben, ott csak annyi volt, hogy a sofőr nem volt túl jól, én szóval tartottam, ő váltott és nyomta a gázt is, én meg a buszt az úton tartottam, sikeresen visszaért a végállomásra, ahol kihívták a mentőt
2013. jún. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
00:19 Remélem hallottál már az iróniáról! :)
2013. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen! Nem terelni hanem vezetni.

Tele a jogsim pecséttel, ami kerekeken gurul azt mindet vezethetem.

2013. jún. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csakis abban az esetben, ha lenne D kategóriás jogsim, és előzetesen felhívtam az adott volántársaságot, aki erre engedélyt adott.
2013. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg a sofőr nem kérhet téged ilyenre. Ez olyan, mintha a mérnök az ügyfelét kérné meg a tervrajz elkészítésére.
2013. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!