Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez most Igaz?! (kilehet...

Ez most Igaz?! (kilehet kerülni a büntetést)

Figyelt kérdés

(diák vagyok, épp iskolába mentem)

és tegnap reggel elkapott egy ellenőr, és megbüntetett..

A feltétel az hogy 2000 ezer forint a büntetés, ha 2 napon belül benutatok egy érvényes bérletet.

DE azt nem tudtam hogy azt a bérletet a büntetés napján kell megvenni, ugyhogy ma vettem meg! és azt mutattam meg!

Erre a nő közli velem hogy ez így nem érvényes! Szóval 16.000 forint a büntetésem.. :(

amit mosn nem tudunk kifizetni!

VISZONT a BKK állítólag nem díjbeszedő kft. szóval nem tehetnek semmit ha nem fizetem be! és 2 éven belül elévül a büntetés. EZ IGAZ??

[a legrosszabb pedig az hogy minden hónapban megveszem a bérletet..



2013. jún. 13. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Átadják egy követeléskezelőnek és kamatokkal együtt fizetheted be a 6 számjegyű összeget.
2013. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De egy ismerősöm anyját, állandóan megbüntetik, de még sohasem történt több annál hogy felszólitó leveleket külözgettek..

Ezt mivel magyarázod #első válaszoló?

2013. jún. 13. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Isten majmai lassan ürülnek.

Ne aggódj, eljön a nap, amikor több százezer forintos pernek néz elébe. Tudomásom szerint a két év elévülés akkor játszik, ha két évig semmit nem tesz a szolgáltató.

2013. jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

"DE azt nem tudtam hogy azt a bérletet a büntetés napján kell megvenni, ugyhogy ma vettem meg!"


Látom téged is sok ésszel áldott meg a sors...

Egy mai keltezésű bérlettel, hogy akartad igazolni, hogy tegnap érvényes bérleted volt, csak nem volt nálad ? :D

2013. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Így van, az elévülés csak akkor 2 év, ha ennyi ideig nem tesz semmit a szolgáltató. De nyugi, fog tenni. Ha pedig átadja egy faktoringcégnek, akkor pláne nem hagyják majd elévülni.
2013. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted dagadt vagyok??

:O :@

2013. jún. 13. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészről szemét az ellenőr, hogy csak ennyit mondott, hogy ha bemutatsz érvényes bérletet akkor 2000 Ft. Ha fel tudsz mutatni a büntetés időpontjánál KORÁBBAN megvett érvényes bérletet, így szól helyesen a mondat.

Másrészről viszont miért nem vetted meg a bérletet amikor lejárt a másik?

Büntetést pedig valahogy, valamikor biztosan behajtják. Főleg mióta bevezették a kézbesítési vélelmet is, szóval nem lehet a "nem kaptam meg az értesítést" mondattal védekezni.

2013. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
A kézbesítési vélelem a tértivevényes leveleknél van. Ha jól tudom, három kísérlet után akkor is kézbesítettnek tekintik, ha nem jutott el a címzetthez. A nem vette át a legrosszabb megoldás.
2013. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

"DE azt nem tudtam hogy azt a bérletet a büntetés napján kell megvenni, ugyhogy ma vettem meg!"

Ezen szakadok, komolyan mondom... :D


Amúgy egy kis infó:

[link]

Aki tartozását 30 napon belül nem egyenlíti ki, az a 16.000,- Ft alappótdíjon felül 16.000,- Ft késedelmi díjat és 500,- Ft eljárási díjat (összesen 32.500,- Ft-ot) köteles fizetni.


"VISZONT a BKK állítólag nem díjbeszedő kft. szóval nem tehetnek semmit ha nem fizetem be!"

Dehogynem, kiadják behajtó cégeknek, és az így felmerült költségeket is neked kell állnod, ami gondolom nem lesz olcsó.


Érdemes ezeket átolvasni:

[link]

[link]

Esetleg kérhettek méltányosságit, persze azt nem biztos hogy megadják.


Ismerősöd anyja meg majd majd akkor örüljön, mikor a házat viszik alóla. :D

2013. jún. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!