Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudok mankóval mozgólép...

Hogyan tudok mankóval mozgólépcsőzni?

Figyelt kérdés
2 hete leszedték a fekvőgipszemet. Már úgy ahogy tudok mankó nélkül járni, de úgy még bizonytalan, lassú és bicegős a járásom. Mankóval kiválóan közlekedem. Nincs valakinek tapasztalata ebben, hogy így hogyan lehet mozgólépcsőzni?

2013. jún. 25. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Odaállsz a lépcső elé, fél lábbal rá a lépcsőre mankóval meg kitámasztod magad ahogy kell. Meg közben támaszkodsz a korlátnak. Szerintem.

Én törött lábbal(legalábbis gipszelt törött lábbal) nem mentem mozgólépcső közelébe, de lépcsőzni kénytelen voltam fekvő gipszel is. És nem volt vele gond.


Szóval próbáld ki. Járó gipszel nem kellene hogy ez gondot okozzon.

2013. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Puskás Ferenc stadionnál és Pillangó utcánál van lift. Örsön rámpa. A többi lépcsős állomást megoldod.

A mozgólépcsőnél pedig, ha van álló, talán beindítják neked, csak kérdezz rá a forgalmi ügyeleten.

2013. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én a következő módon szoktam (bal lábam térd felett amputálva van)

1. A jobb oldalra állok.

2. A mankókkal a lépcsőre lépek, és a lábammal utána, de nem egy vonalba a mankókkal, kicsit hátrább.

3. A bal kezemben lévő mankóval támaszkodok, a jobb kezemmel a gumi korlátot fogom. Ha tudom, a jobb mankót valakinek odaadom.


Mindig a mankóval lépj előre!

Én egy bevásárló központban gyakoroltam, mivel nekem erre szükségem lesz sokáig... Ha teheted, inkább kerüld a mozgó lépcsőket addig!

2013. júl. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
éppen ideje lesz, hogy a 4-es metrónál lesznek liftek is, mint ahogy normális helyeken van.
2013. okt. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!