Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van esélyem visszakapni a...

Van esélyem visszakapni a befizetett büntetésem legalább egy részét?

Figyelt kérdés
Megbüntetett egy ellenőr a metró kijáratánál, mert nem passzolt a bérletigazolványom és a bérletszelvényem típusa. Se az általam a vásárlással megbízott személy, se a pénztáros nem figyelt oda kellőképp erre a hibára. Ha felerészt a pénztáros hibája, akkor elvileg visszajárna valamekkora rész, nem? Befizettem az Akácfa utcában a bérletbemutatáskor 2000 Ft-ot, és kitöltöttem a pénzvisszatérítési igényemről szóló nyomtatványt is. Eltelt egy hét és még nem válaszoltak.
2013. jún. 25. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
De miért lenne ez másnak a hibája? A bérletigazolványunkat bérlet vásárláskor nem nyomjuk a pénztáros orra alá, hogy ebbe adjon egy bérletet, hanem kérjük a szánkkal, hogy mit is akarunk.
2013. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ne már ez már tiszta amerika... A media markt eladója is hibás ha megsütöm a macskám a mikróban mert nem mondta, hogy nem szabad beletenni...


Kértél egy bérletet, kaptál. Ott helyben ellenőrizhetted volna. Vagy a megbízott személyed. Nehogy már szerencsétlen minimálbéres pénztáros manci legyen a hibás a ti hülyeségetek miatt........

2013. jún. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Tudtommal egyetlen típusú bérletigazolvány van, ha ehhez rossz bérletet vettek, akkor így jártál, neked a feladatod ellenőrizni.
2013. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Van esélyed.

(persze a világbékére is van esély csak....)

2013. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elmondanám, hogy a "szerencsétlen" pénztáros egy hivatalos, önkormnyzati papírt is kapott, ami a BKV példánya, és ami kdvezményes utazásra jogosít, tehát általános bérletigazolványt eleve nem adhatott volna. Persze nem kizárólag neki tulajdonítom a felelősséget, de gondolkozzatok már, mielőtt feltétlen mártírt csináltok belőle! Neki nem az a dolga, hogy ilyen súlyos hibák ne fordulhassanak elő? FÁradt volt, oké előfordul de még hány "kezdő" havibérletvásárló jár így?
2013. jún. 26. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha konkrétan leírnád mi történt, akkor nem kéne mindenkinek találgatni, hogy hol lehet a hiba...
2013. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint a bevezetőben leírtam, megbízott személy vásárolta meg helyettem a bérletigazolványt és a bérletet (mivel én akkor épp dolgoztam, neki meg útba esett egy jegypénztár, mert más intéznivalója is volt) tkp. rokon, de ez most nem lényeges. Szóval nehogy már két felnőtt ne tudjon egy ilyen egyszerű műveletet elvégezni! Nekem egészen a büntetés napjáig fel se tűnt a hiba, mert fel se merült bennem hogy ilyen előfordulhat. Az önkormányzati igazolást látván a közfoglalkoztatotti státuszomról pedig a pénztáros eleve nem is állíthatott volna ki általános bérletigazolványt, mert ahhoz nem lehet nyugdíjas vagy diákbérletet venni. Felemás módon meg nem lehet kiállítani, mert úgy érvénytelen, a pénztáros pedig nem hagyhatná a szabálytalan utazást.
2013. jún. 29. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!