Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volán buszon szokták ellenőriz...

Volán buszon szokták ellenőrizni a diakigazolvanyt?

Figyelt kérdés
Lejárt diákom van, de nagyon sokba kerül a jegy.Meg merjem kockáztatni,hogy diákot vegyek?
2013. júl. 21. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk többnyire már a gépkocsivezető leellenőrzi a diákigazolvány érvényességét, így nem sok esélyed van arra, hogy sikerüljön. Ha szerencséd van, akkor egy lazább sofőrt fogsz ki, akkor talán sikerülhet.
2013. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szokták. De, ha a sofőr nem is nézi meg, még mindig ott vannak az ellenőrök és már be is cumiztad :D
2013. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Elég vaskos a büntetés és valóban nem elég, ha túljutsz a vezéren: bármikor felszállhatnak ellenőrök és ők garantáltan kérik a diákot.
2013. júl. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Fizesd ki a rendes jegyet ne kockáztass.
2013. júl. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ merre felé és mikor mész. pl. amikor Zsámbék és Budapest között utazok, ott mindig elkéri már a sofőr is a diákom, és elég gyakran vannak ellenőrök is. De amikor Tatabánya és Budapest között megyek volánbusszal: nem mindig kérik el a diákom és szinte sosincs ellenőr, de ha a Vértes Volánnal utazok ott soha nem kérik a diákot, és a Budapesti buszain ugyancsak ritkaságszámban mennek az ellenőrök.
2013. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Budapest buszain viszont két napig 8000 Ft a bünti, aztán 16000 Ft.


Volánon kevés ellenőrrel találkoztam még.

2013. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
idén még én sem találkoztam ellenőrrel, ellenben tavaly én is jártam úgy, hogy már a sofőr is kérte volna, de nekem se volt matricám rajta. a legtöbb volánnál szigorúan nézik, ezért ellenőrzik a sofőrök is. ha nem néznék meg, őket is megbírságolják.
2013. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Múltkor nekem Gyönygösön még a hátoldalát is megnézte a buszvezető. Egyébként milyen matricának is kéne lennie? (új típusú diákom van) Enyémen semmilyen matrica nincs, de még sosem szólt érte senki, ellenőr se, pedig sokat buszozok, szal hol kéne lennie annak a matricának?
2013. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a hátulján van a réginek, amit 18 év felett kell minden tanévben érvényesíteni, mert általában 1 évre szól.
2013. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16 vagyok, és új típusúm van, nem régi. Oda van írva a hátára, hogy "MATRICA" de semmi sincs oda ragasztva. Viszont most hétvégén a Volánbuszos sofőr még a hátát is megnézte és mindent rendben talált, megkaptam a diákjegyet.
2013. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!