Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma 2013. 07.22. én megbüntette...

Merlotte kérdése:

Ma 2013. 07.22. én megbüntettek a BKV-n, ha ma még veszek egy bérletet akkor kevesebbet kell fizessek?

Figyelt kérdés
csak mert régen ez így volt, most hallotam hogy változtattak szigorítottak ezen, hogyan? mik a feltételek?
2013. júl. 22. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
2013. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ma már hiába veszel bérletet, mert későbbi lesz a vásárlása mint a büntetésed. Kell keresned olyat aki a büntid előtt vette meg és nincs rajta az igazolványszáma, és odaadja neked.
2013. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Órát, percet nem írnak a bérletszelvényre, szóval elfogadják a ma vásároltat. (Igaz, hogy megjegyzéseket tesznek, de egy 2009-2010-es ombudsmani állásfoglalás miatt kötelező elfogadniuk, ha arra a napra már érvényes a szelvényed.)
2013. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A szelvényre nem írják rá, de a QR-kód leolvasásával rögzítik az adott szelvény eladásának időpontját. Ha ez későbbi, mint a büntetés időpontja (ami szerepel a jegyzőkönyvben), akkor a bérletet hiába mutogatod. Az egyetlen kiskapu az, ha mástóp veszel olyan bérletet, amit korábban vettek meg és nincs rajta az igazolványszám. De a legjobb emelt fővel bemenni, kifizetni a teljes bírságot és megőrizni a becsületedet, ha van még.
2013. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"de egy 2009-2010-es ombudsmani állásfoglalás miatt kötelező elfogadniuk, ha arra a napra már érvényes a szelvényed"


Nem. Azóta ahogy a 4. válaszoló is írta digitálisan rögzítve van a szelvény értékesítésének pontos időpontja, így már ez a trükk nem játszható el.

2013. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én már jártam így, nem fogadják el. Viszont volt olyan szerencsém, hogy az öcsém előtte levő nap vett bérletet és nem írt rá semmit. Így röhögve besétáltam kifizettem azt a pár ezer forintot és távoztam. Neked is csak azt tudom ajánlani, hogy keress valakit, aki még a büntetés előtt vett bérletet és nem írt rá semmit.
2013. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Látom ma már nem trendi becsületesnek lenni, ezért az egyébként korrekt, ám értékítéletet tartalmazó válaszomat is sikerült lepontozni. Gáz, gyerekek, nagyon gáz...
2013. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
amúgy meg fölösleges befizetni is mert behajtani nem tudják.. csak felszólítgatnak aztán elévül az ügy. Én sose veszek jegyet meg bérletet se, csak utazok, metróba meg tavaly lejárt bérletemmel járok le :D
2013. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!