Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért feketézik néhány buszsöfőr?

Miért feketézik néhány buszsöfőr?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 21:01
1 2 3 4
 11/38 Dörmögő ***** válasza:
100%

"de hogy lehet felnyomni őket, hisznek az utasnak?"

Miért bántja ez a csöpp kis lelkedet? Te soha nem fogadnál, vagy fogadtál el fusimunkáért pénzt? A kamionos a gázolajjal kereskedik, az útépítő a sóderrel, a takarmányos a búzával, a buszos meg a fuvarral. Hagyd őket békén. Tudod kikre szállj rá? Az olyan rendőrökre akik úgy kérnek 5-10 ezret zsebbe hogy azt mondják mindketten hogy vagy fizetsz, vagy egységesen azt állítják hogy mikor megálltál előttük akkor nem tetted ki az irányjelzőt.

2013. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Dörmögő ***** válasza:
100%
Annyit még hogyha a buszos nem ad jegyet, csak kevesebbet számol fel az útért akkor mond neki hogy te nem kockáztatsz, hidd el megkapod a kis jegyedet.
2013. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Inkább járok vonattal ezután, inkább sétálok, amikor megtehetem. Ne félj, nem nyomok fel senkit, ürüljenek a kisnyugdíjastól beszedett 100 forintnak.
2013. aug. 9. 12:24
 14/38 Dörmögő ***** válasza:
100%
Mifelénk a nyugdíjasok törvényileg ingyen utaznak, így őket ez nem érinti. Azt nem tudom hogy a BKV-nál fizetni kell-e nekik.
2013. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
mindegy, nem is érdekel, most sírhatnék hogy mennyit dolgozok és mennyiért, mégsem lopok onnan, de nem teszem.ritkán utazok lenyelem, csak szomorú h ez már természetes a válaszok alapján.
2013. aug. 9. 12:34
 16/38 Dörmögő ***** válasza:
Az a baj hogy azért mennek bele az emberek mert legtöbbjük szintén sokat dolgozik kevésért, és így a sofőr is keresett valamennyit, és az utas is átvitt értelemben, mert nem költött annyit a jegyre. De mint írtam ennél sokkal rosszabbak is vannak. Bátyámat megállították kamionnal, és kamionnál tudni kell hogy ott nem 5000-es bírságok szoktak lenni. Ott kezdték hogy zsebbe fizessen nekik 30 000-et. Bratyóm mondta hogy nincs nála pénz, és a rendőrök elkezdtek vele alkudozni, a végén már beérték volna egy kis sörre valóval is. Ez az undorító mikor az ember megdolgozik a pénzért és két köcsög megállítja, és a szemébe vágja hogy adja oda a megkeresett pénzét, különben keresnek olyan hibát a kamionon ami hivatalosan többe fog neki kerülni.
2013. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
28%
Én javasoltam, hogy nyomja fel a buszvezetőt a kérdező. Igen, a legtöbb cégnél figyelnek az ilyen bejelentésekre, a Volánbusznak pl. zöldszáma is van e célra. Igazából az a baj az egésszel, hogy a rendszeres használókkal, bérletesekkel basznahk ki az "ócsított jeggyel" utazók és az ilyen "jegyet" áruló sofőrök. Kevesebb bevétel = alacsonyabb szolgáltatási színvonal. Aki ezt a sikkasztást támogatja, véleményem szerint nem lát messzebb az orránál, nem lát tágabb összefüggéseket, ráadásul a társadalmi szolidaritást is félreértelmezni - annak ugyanis nem arról kellene szólnia, hogy buszsofőr és utas összekacsint és hoppá, kikanyarint egyet a közösből, a többi utas és az adófizetők zsebének terhére, mondván ő is csak egy olyan csóró melós, mint én... Nem, ez az ég világon sehová nem vezet, csak leépülő szolgáltatáshoz és ezért írom nyugodt szívvel azt, hogy tessék csak bejelenteni az ilyen eseteket. Egy embernek szar lesz rövid távon, több száznak meg jobb hosszú távon.
2013. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Erre a zöld számra kíváncsi vagyok, de sajnos nem találom.

Megadod?

2013. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom erre hogy messzebb látok az orromnál, sőt még messzebb is látok mint gondolod. Példának okáért az utóbbi években az állam elvett tőlem 2 000 000 forint magánnyugdíjpénztárat, és kiszúrta a szemem érte 80 000 forintal. Pluszban elvettek tőlem havi netto 12 000 forintot adójóváírás eltörlése miatt. Azt mondták hogy 47 000-ből meg lehet élni. Valóban meg lehet, de akkor bliccelek (vagyis bliccelnék, nem veszem igénybe ezt a szolgáltatást, maximum 2 évben egyszer). Arról kár beszélni hogy a többletbevételt a fejlesztésre fordítanák. Nem így van. Felénk is közel 30 éves buszok vannak, és addig hatják őket amíg szét nem esnek. Nagyobb városokban ahol mindennapos a jegyellenőr jelenléte ott is hasonló buszokkal mászkálnak.
2013. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Én csak barnázni szoktam reggelente.


Egy sofőr.

2013. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!