Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért feketézik néhány buszsöfőr?

Miért feketézik néhány buszsöfőr?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 21:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Aki akkora görény, hogy felnyomja a sofőrt, mert olcsóbban utazhatott, annak csak gratulálni tudok. -.-" És tapasztalja meg milyen egy buszsofőr fizetésből megélni!

Egy másik buszsofőr.

2013. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
De ugye tudod, hogy nem is lesz jobb fizud, kényelmesebb buszod, ha elrakod a kest?
2013. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
12%

Ha olcsóbban elviszel, csak téged segítettelek. Ellenben nem is ismerlek.

Akkor miért adnék pénzt egy idegennek?


Hmmm? Ha nem akarsz jegyet adni, akkor miért nem utazhatok ingyen?

2013. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
34%

Komolyan, az eszem megáll... Van egy cégnek adott periódusban 10 Ft adózott bevétele, ebből bérre elkölt 5-öt, működésre 3-at, 2 marad, amit eszközpótlásra, fejlesztésre tud költeni. Ha ez a bevétel hirtelen 8 lesz, mert a sofőrök lenyúlják a bevétel egy részét, akkor a legrugalmasabban az eszközpótlást és a fejlesztést tudja a cég visszafogni. Tehát előbb elkezd rohadni a járműállomány. Erre berág persze az utas, megy inkább a szomszéddal közösködve, kocsival. Eredmény: megint csökkent a bevétel, már csak 7 Ft. Itt jön a nagy döntés: járatot ritkitsunk vagy fizessünk kevesebbet a sofőrnek. A járatritkítás tetszik a menedzsmentnek, mert akkor sofőrt is el lehet küldeni, kevesebb lesz a bértömeg. Két legyet egy csapásra! Eredmény: kevesebb járat, kevesebb bevétel. Már csak 6 Ft jön be. Döntési helyzet ugyanaz, mint az előbb. Race to the bottom.


Szóval igazán ne haragudjatok, de soha nem fogom a maxizást támogatni, mert hosszú távon SENKI nem jár vele jól.

2013. aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy pont az a 100-200 forint a csődbe fogja a volánt csődbe vinni... mondjuk, sok kicsi sokra megy... meg hát ha mindenki csinálja... Én személy szerint azt veszem észre, hogy a volán fejleszt, pedig nem egy olyan sofőr kolléga van aki zsebre is dolgozik. Nyilván, csak az ismerősöket, vagy akit úgy nagyjából ismerek, azokkal vagyok "jófej", de csak ha rövidebb távon utazik, és tudom hogy nincsenek a vonalon ellenőrök. Ő is jól jár meg én is. És lehet hihetetlenül hangzik, de vannak olyan emberek is akik meg is köszönik hogy elvittem a seggüket, sőt akad olyan is aki borravalót is ad, a jegy ára mellé. Csupán illem kérdése az egész. Arról meg nem is beszélnék, hogy sajnos mennyi olyan birka van aki felszáll és még köszönni sem tud. Pont az ilyen fajzatok miatt nem fogok idegennel "olcsóbb buszozósdit" játszani...
2013. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Én vagyok a hatvanas válasza:

Csak elmondom, hogy én pont leszarom, hogy milyen buszban ülök, örülj hogy elvisz. Nem limuzin, busz!

2013. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
34%

A borravaló nem illem. Az olyan, mintha drágább lenne a jegy. Pedig a jegyben benne van a te fizud is. Akkor hova a borravaló? (Ja, hogy nincs annyi bevétel, mert nem csak te vagy "jófej".)


BTW ha nem akarsz jegyet adni, akkor miért nem utazhatok ingyen? Miért fizessek NEKED?

(A Volánnak ezer örömmel.)

2013. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Erről a kisiskolások jutnak eszembe, amikor azt játszák, hogy nem engednek be valakit oda, ami nem is az ő területük.
2013. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Dörmögő ***** válasza:
100%

Én vagyok a hatvanas

Te tényleg azt hiszed hogyha minden buszos becsületesen dolgozna akkor emelnének a fizetésén? Ugyan már, ennyire naiv nem lehetsz. Én nem ítélem el se a buszost, se azt aki igénybe veszi a "lehetőséget", csak azt ítélem el aki feljelenti. Mit piszkálja a csőrötöket hogy ez így működik? Feljelented, aztán mi lesz. Kirúgják, és jön a helyére egy másik aki ugyanazt folytatja. De te biztos boldogabb leszel ettől (tiszta szánalom vagy). Te ha akarsz akkor fizess egész jegyet a volánnak. Egyébként az iskolás példa kicsit szar volt. Ha nem akarod igénybe venni a buszos segítségét hogy olcsóbban utazz, akkor kifizeted a teljes jegyet, és leülsz a helyedre és dagad a melled hogy milyen becsületes kis emberke vagy. A másik példád is szar volt. Azért nem utazhatsz ingyen, mert a feketén utazás formájában te is jobban jársz anyagilag, meg a vezető is, csak ő ezzel kockáztatja a munkahelyét is. És azt a két szép szemedért nem fogja kockáztatni.

2013. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
valóban meg lehet érteni egy szinten, ugyanis ha elkap az ellenőr jegy nélkül, akkor a sofőr lapítani fog, és nem vallja be, hogy direkt nem adott, inkább kifizettet veled mégegy jegyet, ha az ellenőr jófej. másrészről viszont ameddig ez nem történt meg, addig élvezd...ez a tipikus magyar mentalitás, hogyha drága a jegy az a baj, de ha olcsó, az is, mivel a sofőr is keres zsebbe, akkor az már nem jó, ha másnak is haszna van rajta...
2013. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!