Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem adom az ellenőr kezébe...

Ha nem adom az ellenőr kezébe a bérletemet a buszon és kihívja a rendőrt, akkor köteles vagyok megvárni amíg kijön a rendőr vagy nem?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.

2013. szept. 2. 18:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
94%
az ellenőr nem tarthat ott; biztonsági őr vagy közterület-felügyelő már lehet hogy tarthat.. de miért ne adnád oda?
2013. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy itt van-e egyáltalán köz.ter. felügy. Amugy azért mert 1. Ki tudja mit fogdosott előtte. 2. Ne jöjjön ilyen helyre dolgozni ha a kezemből nem látja.
2013. szept. 2. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Olvasd el a szabályzatot. Ha azt írja, hogy át kell adnod, akkor köteles vagy. De nem tudom mit ír.


A rendőrnek sem lóbálhatod a diákodat.

2013. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából azt írja hogy kérésre átt kell adni, de olyan bunkók az ellenőrök is, meg ha egyszer fél vak akkor minek jön ilyen helyre dolgozni...
2013. szept. 2. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ők meg úgy gondolják, hogy te vagy a bunkó ahogy viselkedsz velük...
2013. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak azért kérik el, mert esetleg "félvakok", hanem pusztán azért, mert ha hamisítvány, ránézésre azt ritkán lehet megmondani (ha meg lehetne, akkor nem lenne értelme hamisítani). Elég bunkó a hozzáállásod, ha ennyire félsz attól, hogy "mit fogott előtte", akkor hogyan tudsz tömegközlekedni? Nem mersz leülni, mert ki tudja, mi volt ott előtte, nem kapaszkodsz meg, mert ki tudja, ki nyúlt oda?...
2013. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért vagyok bunkó mert ők is. Egyszer volt olyan hogy tömeg volt a buszon, jött az ellenőr egy szót sem szóltam erre el kezdett lökdösni, és megszólalt hogy menj már arrébb mert nem férek el... -_-" Ezek után nem kell csodálkozni, hogy bunkó vagyok. Amúgy meg nézze meg a kezemből aztán kész. Amikor meg az orra alá nyomtam a bérletemet akkor meg az volt a baja hogy mért rakom olyan közel.. -_-
2013. szept. 3. 09:51
 8/11 tomala ***** válasza:

A járműre szálláskor ráutaló magatartással elfogadod a közlekedési társaság szabályzatát, amiben benne van, hogy köteles vagy átadni.


Ugyanakkor ez "csak" szerződéses kötelezettség, olyan, mint például, hogy a fodrásznak kötelessége úgy levágni a hajad, ahogy kérted. A rendőr ezzel nem tud mit csinálni, és nem is feladata.


Arról nem is beszélve, hogy ez csak egy mellékkötelezettség. A te főkötelezettséged a szerződésben az, hogy fizesd ki a viteldíjat.


A rendőrt ezek alapján nem vagy köteles megvárni, és - ellentétben a fenyegetésekkel - a rendőri intézkedés díját nem lehet rádverni.

2013. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tomala köszönömszépen a normális, kielégítő választ a kérdésemre. Egyébként amit nem írtam le, még azt is mondta az ellenőr, hogy "26.000forintért kiszáll nekem a rendőr" meg se vártam volna. Egyéként ment a zöld kéz.
2013. szept. 3. 16:37
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves válasz adó, te is. :)

További szép estét.

2013. szept. 3. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!