Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor fogják villamosítani a...

Mikor fogják villamosítani a Pusztaszabolcs–Székesfehérvár-vasútvonalat?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2013. szept. 3. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a trend folytatódik a vasútnál, ami az elmúlt 20 évet jellemezte, akkor soha, majd lemegy az átlagsebesség 30 alá, már csak 1-2 utas fog utazni rajta, így aztán megszüntetik a vonalat.
2013. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Finoman szólva ezen a vonalon akkora tömegtumultus szokott lenni, hogy 200 év is kevés lenne ahhoz, hogy 1-2 főre lecsökkenjen az utasok száma. :-)
2013. szept. 3. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Baxszki hiába kérdezed meg minden egyes hónapban, akkor sem fogják villamosítani. Nincs rá igény, mert a 30a felújításán már túl vagyunk, mínusz Fehérvár, de arra a max. 1 évre meg ugyanúgy fogják megoldani a terelést, mint a 30a felújítása alatt.
2013. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most kérdezem meg először! Honnan veszed, hogy kérdeztem már? :O
2013. szept. 3. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert már volt ilyen kérdés...
2013. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mikor?
2013. szept. 8. 18:53
 7/8 anonim válasza:

Ide is beírom amit már leírtam a másik kérdésnél.

Én úgy tudom, hogy tényleg készülnek a villamosításra, ami ezen vonal esetén nem is túl bonyolult, ugyanis csak két állomás van (azok se nagyok), a többi egyszerű hosszlánc és új alállomásra sincs szükség.

Számítások szerint meg is térülne, mivel több vonatot (tehervonatokat is) lehetne erre közlekedtetni, jelentős időmegtakarítással. További érv még, hogy a FLIRT motorvonatok fordulóit is gazdaságosabban meg lehet szervezni (pl: szerelvénymenetnek nem kell Fehérvárról Kelenföldön keresztül mennie a Szabolcsi bázisra.), illetve a Bz-k helyett szemétvonati fordulókat is teljesíthetnek (pl. Szfvár-Pszab-Bp-Déli).

Ami a bizbereket illeti, a felújításkor csak Zichy kapott D55-t, mivel akkor már a tervekben szerepelt, hogy Fehérvár felújítása után az új elektronikus bizber Börgöndöt is kezelni fogja.

2013. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"MÁV: nem lesz felújítás, marad a zsúfoltság"

[link]

2014. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!