Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mire számítsak? Behívtak a...

Mire számítsak? Behívtak a volánhoz ahogy ők nevezik beszélgetésre. Csak mondjam el, hogy mi történt az én szemszögemből?

Figyelt kérdés

Utaztam haza busszal esős időben, szar volt az út, és a sofőr követési távolságot bár tartott, mégis egy barom autós lefékezett előtte, a sofőr is fékezett, de megcsúszott a busz és emiatt egy idős nő elesett és eltörte a lábát. Én elől álltam, pont láttam az esetet, én csak a szélvédőbe ütöttem bele a csuklóm, a sofőr félreállt, kihívta a mentőket a nőőhöz, azok elvitték és mentünk tovább. Így késtünk 10 percet. A sofőr kérdezte, hogy ha bajba kerül emiatt, akkor legyek a tanúja, hogy nem tudott mást tenni. Mondtam oké. És mikor leszálltunk én vártam a busznál, hogy értem jöjjenek, és kijött egy fejes a volántól, hogy telefonon panaszt tettek a sofőr miatt és szeretnék, ha egy nap bemennék egy kis beszélgetésre, hogy mi is történt. Hibás volt-e a sofőr, vagy sem.

A sofőrnek családja van és látszik rajta, hogy fél, úgy véli, hogy az én szemszögem megmentheti az állását.


2013. szept. 9. 17:47
1 2
 1/15 acelsziv ***** válasza:
82%
Bemégy - meghallgatnak - esetleg belekérdeznek - felveszik a tanúvallomásról a jegyzőkönyvet - aláírod - hazamégy.
2013. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Mondd el ezt:"esős időben, szar volt az út, és a sofőr követési távolságot bár tartott, mégis egy barom autós lefékezett előtte, a sofőr is fékezett, de megcsúszott a busz és emiatt egy idős nő elesett és eltörte a lábát."
2013. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Komolyan mondom faj a fejem az ilyen kerdesektol...


Szerintem arra szamits hogy eroszakkal sok vizet itatnak veled, aztan elkotik a peniszed es addig kinoznak amig ala nem irod a buszsoforre nezve terhelo vallomast. En csak ezt tudom elkepzelni!

2013. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
80%

100%ban egyetértek a 2-es válaszolóval.

Mondd el h nem a sofőr hibázott és annyi.Nem értem miért kell ezt bonyolítani.

2013. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat mondd!
2013. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

ezt mond: "véleményem szerint a járművezető az út és látási viszonyoknak megfelelő sebességet választott, és megfelelően vezette a járművet."

nehogy már azért rúgják ki, mert egy idős elesett, aztán eltört valamije, amitől egy másik embernek semmi baja sem lenne, mert az idősnek már gyengébbek a csontjai, meg csontritkulásos stb.

Ja és ha nem rúgják ki, akkor számíthatsz arra, ha vele utazol, te leszel az első számú utas, értsd: ha kell, háznál rak le stb stb.

2013. szept. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdésben a válasz. Ha tartott megfelelő követési távolságot akkor mi a gond? Lehet az idős hölgy nem bírt úgy kapaszkodni ahogy kellett, azért esett el. Mellesleg senki másnak semmi komoly baja. Azért ne vegyék már el szerencsétlen állását.
2013. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
aztán az úton szóba került és mondtam, hogy én is buszsofőr akarok lenni, akkor mondta a sofőr, hogy ha megmarad az állása, akkor majd később segít is a munka keresésben
2013. szept. 9. 20:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát jah, ez a baj az ilyen esetekkel. Idősekkel baromira kell vigyázni, mert sajnos nagyon él ilyen esetben az egyenlő bánásmód. Pedig ahol egy idős ember sérül meg súlyosan, ott nem kéne akkora nagy büntetést adni, szerintem. A sofőr jól vezetett, lefékezett, nem történt baleset, tehát tényleg megfelelő követési távolságot tartott. Ha ez nem így lett volna, belemegy. Az, hogy a nő elesett és eltört a lába, hát sajnos valóban a kora miatt történhetett. Akárki akármit mond, ha fékezéssel elkerülhető egy ráfutásos baleset, akkor ott jó követési távolság volt. Más az ha el kellett volna rántania a kormányt is, ebben az esetben lehetne hibás a buszsofőr. De így nem. Ezeket mind mondd el szépen. Nem lehet hibás a sofőr, mivel nem km-ekkel kell menni minden autó mögött, hogy hiába fékez le hirtelen, a buszsofőrnek még újságot olvasva is legyen ideje finoman fékezni. Őszintén remélem megmarad az állása.
2013. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanban nehéz megítélni, tényleg elegendő volt-e az a követési távolság - végülis a KRESZ értelmében az volt, ha sikerült mögötte megállni. De vajon elegendő-e egy álló utasokat is szállító jármű esetébem ez a megközelítés? Meddig tart a járművezető felelőssége és meddig az utasé, akinek kutya kötelessége kapaszkodni? Ezek mind fogós kérdések, és a vallomásod segíthet ezek tisztázásában.
2013. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!