Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mire számítsak? Behívtak a...

Mire számítsak? Behívtak a volánhoz ahogy ők nevezik beszélgetésre. Csak mondjam el, hogy mi történt az én szemszögemből?

Figyelt kérdés

Utaztam haza busszal esős időben, szar volt az út, és a sofőr követési távolságot bár tartott, mégis egy barom autós lefékezett előtte, a sofőr is fékezett, de megcsúszott a busz és emiatt egy idős nő elesett és eltörte a lábát. Én elől álltam, pont láttam az esetet, én csak a szélvédőbe ütöttem bele a csuklóm, a sofőr félreállt, kihívta a mentőket a nőőhöz, azok elvitték és mentünk tovább. Így késtünk 10 percet. A sofőr kérdezte, hogy ha bajba kerül emiatt, akkor legyek a tanúja, hogy nem tudott mást tenni. Mondtam oké. És mikor leszálltunk én vártam a busznál, hogy értem jöjjenek, és kijött egy fejes a volántól, hogy telefonon panaszt tettek a sofőr miatt és szeretnék, ha egy nap bemennék egy kis beszélgetésre, hogy mi is történt. Hibás volt-e a sofőr, vagy sem.

A sofőrnek családja van és látszik rajta, hogy fél, úgy véli, hogy az én szemszögem megmentheti az állását.


2013. szept. 9. 17:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ahogy egy másik fórumon mondanák: a panaszkodós nő hozzon világra egy süncsaládot az ánuszán keresztül...

Most komolyan, azért panaszkodik, mert a sofőr gyakorlatilag megmentette az életét??? Gratulálok...kellene valami szankció a másik oldalról is. Úgy értem ha pl hamis vádak alapján feljelentesz valakit, akkor ha bebizonyosodik a másik ártatlansága, akkor téged megbüntetnek. Itt is kellene valami ilyen, hogy csak tényleg indokolt esetben panaszkodjanak az utasok.


Mennyivel normálisabb hozzáállás amit a rádióban hallottam egyszer:

Egy epilepsziás embernek a szomszéd mentette meg az életét. Az ember rohamot kapott, és lenyelte a nyelvét, már kékült-lilult. Ezt pont látta a szomszéd odament, de ilyenkor a szájzár ugyebár iszonyatosan erős, puszta kézzel lehetetlen kinyitni a szájat, hogy kiszedje a nyelvét a torkából. Fogta magát kihozott a házból egy kést és kifeszítette az ember száját, kiszedte a nyelvét, így nem fulladt meg. Ennek viszont ára volt, 3 fogát kitörte a feszítésnél (el lehet képzelni, mennyire erős ugyebár a szájzár)

A mentős lehordta a szomszédot, hogy miért fém késsel, miért nem egy fa eszközzel feszítette ki, mert akkor nem törtek volna ki a fogai.

A szomszéd később odament hozzá, hogy ne hallgasson a mentősre, ő nagyon szépen köszöni, hogy megmentette az életét és ha legközelebb ilyen történik, felhatalmazza, hogy akár az összes fogát kitörtheti. Mert azt lehet újat csináltatni, de az ember életét nem lehet visszaadni.

Lenne mit tanulnia a jelentgetős néninek...

2013. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

ma utaztam a sofőrrel, azt mondta, hogy úgy ítélték meg, hogy nem hibázott, ugyanis meg tudott állni időben, az meg nem az ő hibája volt, hogy megcsúszott a vizes úton, ennek örömére ma megkérdezte, hogy haza hozzon-e a busszal, ugyanis ő kezd másnap is a buszon és ő végzett rajta este, úgyhogy ráér haza hozni

úgy érzi nekem köszönheti, hogy az állása megmaradt

2013. szept. 11. 21:53
 13/15 anonim ***** válasza:
akkor végül minden rendben lett. különben így másik szemszögből nézve, nénike miért állt? ez szokott lenni általában számomra a legidegesítőbb. nyilván ha nem volt hely, akkor volt pár másik ember, aki bunkó volt, de én rengetegszer találkoztam már olyanokkal, hogy csak egy negyed órát utazik, kibírja, hogy ne üljön le...hát a végén elájult...szóval valóban az ilyenek közül még tényleg az a durvább is, aki ezek után nem magát hibáztatja, hanem beleköt másba. már persze ha a te esetedben ő panaszolta be a sofőrt.
2013. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
tele volt a busz, nem volt hely, azért kellett nekem is állnom pont legelől
2013. szept. 14. 18:02
 15/15 anonim ***** válasza:
Miért állt? Mert nem volt elég erős és fürge! Egy tizenéves simán arrébb löki, hogy három percig ülve tudjon facebookozni. Jó, hogy nem kérdezik meg (néhányan), hogy egyáltalán miért él még? A pilóta teljesen vétlen! Az emberek mentalitásával van baj! Nem baj! Ennél sokkal kegyetlenebb ifjúságot nevelnek, vagy fiatalon halnak meg, vagy megtudják...
2013. dec. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!