Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy számítják ki, hogy...

Hogy számítják ki, hogy mennyit kell fizetni az Intercityn? Nem értem!

Figyelt kérdés
Szegedről megyek Kecskemétre, IC 2. osztályra kértem jegyet, a mav-start oldalon található információ szerint ( [link] ez 1170 forint lett volna, de oda-vissza fizettem összesen 2800 forintot, a 2340 helyett. Odafele a helyjegyre 440 forintot számolt kb, visszafele pedig csak 300-at, akkor ez most hogy van?
2013. szept. 18. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Intercity helyjegy drágább, ha csúcsforgalomban mész/indulás napján veszed meg. Ha előre veszed meg, de csúcsforgalomban mész, akkor is drágább, mint simán. A csúcsforgalom pénteken vasárnap déltől éjfélig van.
2013. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menetjegy: ez az utazás alapdíja, vonattípustól függetlenül mindig ugyanannyi. Erre pedig rájön még IC esetében a hely- és pótjegy.


Ez utóbbi ára:

- csúcsidőben drágább

- elővételben olcsóbb, az utazás napján megvéve drágább

- otthon nyomtatva a jegyet kapsz 3% kedvezményt.

2013. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2.-es: már nem így van

1. gyorsvonaton van pótjegy

2. ha elővételben veszi meg az ember a helyjegyet, de csúcsforgalmi időre, akkor is drága

2013. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem! :)
2013. szept. 19. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!