Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szeged - Budapest mi a legegys...

Szeged - Budapest mi a legegyszerűbb utazási mód?

Figyelt kérdés

Jővőhéten felkellene utaznom reggel aztán este jönnék is vissza, diák vagyok szóval 50 %-os kedvezménnyel rendelkezek. Mi a legjobb mód? Vonat?

És ha vonat akkor melyikkel érdemes menni, érdemes 1 nappal előre megvenni a jegyet rá oda-vissza?


2013. okt. 5. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább busszal, vagy telekocsival. A vonat elég gáz.
2013. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 schocko ***** válasza:
Vonat. Nem kell előre jegyet venni.
2013. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vonat a legegyszerűbb. Reggel 4.36, 5.47, 6.47, majd 7.45-19.45 között óránként indulnak vonatok, a menetidő 2 óra 20 perc a Nyugati pályaudvarig. Visszafelé 4.05-kor és 5.53-20.53 között óránként indulnak a Nyugatiból.

A vonatokon van IC kocsi is, és sima gyorsvonati is, ha az IC-vel mész, akkor érdemes elővételben megvenni a jegyet, mert úgy olcsóbb. A diákjegy oda-vissza 4010 Ft, ha a gyorsvonati részen utazol, IC-re 4.370 elővételben, 4.610 Ft a utazás napján váltva.

Az, hogy melyik vonattal utazol, attól függ, hogy Pesten mikor van programod, illetve, hogy a pályaudvartól mennyi idő alatt érsz oda.

2013. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Melyikre érdemes jegyet váltani? Nagy különbség van?
2013. okt. 5. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha vonattal utazol, én a helyedben biztosan IC-kocsiba venném a jegyem. A Gyorsvonati kocsik undorítóak. Te tudod, de én lehet inkább a buszt választanám.
2013. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Busszal nem hosszabb az útidő?

Megszokott állni út közben?

2013. okt. 5. 23:32
 7/9 anonim ***** válasza:
a vonat sokkal jobb :) a gyorsvonati rész sem "undorító", csak kicsit szerényebb, mint az IC. Szerintem gyorsvonat 1. osztály vagy IC 2. osztály éri meg, esetleg az IC 1. osztály, ha komfortkocsi van benne (ezek nagyon jól) Helyjegyet előző nap vedd meg, akkor olcsóbb
2013. okt. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahol ilyen sűrű a vonatközlekedés és 4 kocsiosztályból lehet vàlogatni, tök felesleges buszon nyomorogni.
2013. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy hova mész. népligetből vagy nyugatiból könnyebb megoldani. utazás igazából tényleg mind1, hogy mivel. vonat az tényleg gyorsabb, de csúcsidőben a busz sincs tele, rengeteget utazom pestre busszal.
2013. okt. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!