Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek bent ülni a meleg bűzben a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy amint elmúlik a kánikula vagy leesik két csepp eső, az emberek mániákusan becsuknak minden ablakot a járműveken, a HÉV-en még az ajtókat is behúzogatják a végállomásokon.

Nem érzik az emberek, hogy odabent milyen büdös, áporodott szag van, semmi oxigén és ráadásul fojtogató meleg? Nem hinném, hogy utcai ruházatban (amit ugyebár egyébként is a kinti hőmérséklethez igazít az ember) odafagyna az ember az üléshez abban a 10 percben, amíg el nem indul a HÉV. Ha nyitva merem hagyni az ajtót magam után, hogy legalább kicsit kimenjen a csöves-szag, valaki mindig felpattan mint egy felbőszült vadállat, és gyorsan becsukja, szép magyar szokás szerint illedelmesen szitkozódva (tényleg mintha legalábbis mínusz 20 fok lenne odakint).

Most komolyan, velem van a baj? Kabát van rajtam, kint még nincs mínusz, minek ez a megszállot ajtó-ablak csukogatás? Inkább hűvősben ülök, mint állot bűzben. Csak én vagyok így vele?


2013. okt. 9. 09:57
 1/7 4ttil4 ***** válasza:
nem veled van a baj, sokszor tényleg nincs levegő, csak meleg és szagok. De hogy ez mért nem zavarja a többséget azt nem tudom
2013. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=J41V53Uj034

Szerintem minden benne van ami a lényeg. :D

2013. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amerre én utazok, nincs szag. Így kimondottan parasztságnak is tartom, ha hidegben valaki kinyit egy újabb ajtót a végállomáson ácsorgó buszon vagy nem csukja be maga után az ajtót a HÉV-en, vonaton. (Nem barlangban születtem, így ha egy ajtót kinyitok, be is csukom magam után, így neveltek, bocs.) Ha túl meleg van valakinek, vegye le a kabátot. Ha büdös van, meg lehet várni kint is az indulást. Mindenre van olyan megoldás, amellyel a többség is és az abból kilógó egyén is jól jár. Win-win szituáció.
2013. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó mondjuk éppen kinek mi. Reggelente én is visszazárom a HÉV ajtaját, ha már fűtenek mint állat, akkor ne potyára menjen, meg mindenkinek más az ingerküszöbe, ami nekem meleg, az a másiknak hideg.


Én azt szeretem mikor valaki b..szik a másikra, és kinyitja a maga mögött lévő ablakot, hogy az én pofámba csapjon az eső, szél. De néha szimplán csak bambák és senki nem mozdulna meg ablakot nyitni.

2013. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért mert te nem fázol, még más fázhat...
2013. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is zavar.

Mondjuk engem a szagok nem, azokat alig érzem, de az elhasznált levegő elviselhetetlen számomra. Mintha vákuum lenne, kb olyan érzés tud lenni.

És igen, van, hogy pont jól fel tudok öltözni reggel, pont kényelmesen érzem magamat, és ilyenkor kellemetlen, hogy 25 fokra van fűtve a busz.

Úgyhogy megértem, én is így vagyok vele.

2013. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is egyetértek. szerencsére általában ez a szituáció így egyben még nem történt meg, de például tegnapi helyközi buszon(amin amúgy nincs is szellőztetési lehetőség, csak a klíma által) leesett egy kis eső, és szerintem volt egy olyan 100%-os páratartalom a buszban, alig kaptam levegőt(meg persze az ázott embereknek a dohos szaga...és mentek a radiátorok is, mert van azért a buszokon általában ahhoz, hogy kikapcsolják a fűtést, el is kell zárni a csapokat, amit nyilván nem tesz meg a sofőr napjában többször. reggel hidegbe elindítja, aztán megy a fűtés. viszont ami engem szokott zavarni(bár valamilyen szinten megérthető), amikor valaki villamoson becsukja az ablakot, mert zavarja a szél, tehát még hideg sincs, sőt, süt be a nap...és becsukja, hogy még melegedjen tovább a beltér a naptól...és tényleg nem zavar senki mást, csak azt az egy embert...
2013. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!