Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Máv büntetés 70. 000Ft lehetsé...

Máv büntetés 70. 000Ft lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy mentünk egyik barátommal 2megállót, én nem vettem jegyet. Amikor jött a kalauz gyorsan elkértem az ő múlthavi bérletét. A kalauznak persze nem tetszett elvette mind a kettő bérletet. Leszállásnál, ahol eleve le akartunk szállni olyasmiket mondott, hogy 70.000Ft lesza büntetés mivel a diák ig. szám alapján majd le kell hogy kérjék az adatokat.

Ez tényleg ennyibe fog kerülni? Illetve ehhez van joguk? Mármint hogy elvegye a bérletét ilyen esetben annak aki nem is hibás érte? Meg hogy hozzá férhetnek a személyes adataihoz a bérlet tulajdonosának? Pedig ő nem is csinált semmit.



2013. okt. 28. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bérlet elvétele jogos volt. Azt is hibás, aki másnak odaadja a bérletét, nem csak az, aki másét használja.

Feltételezhetik, hogy ez nem az lső eset volt, így a büntetés lehet nagyon magas is.

Ahhoz szintén joga van a vasútnak, hogy lekérjék az adatokat.

Nem kell bliccelni és más igazolványát használni.

2013. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs joguk indokolatlanul magas pótdíjat kiszabniuk azért, mert feltételezhető, hogy többször is csaltál így. És nem is fognak. Ha kapsz csekket és be is fizeted akkor kijössz 8.000-ből.
2013. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első eset volt.Illetve mondjuk a bíróságon is tudtommal onnan indul az egész dolog hogy nem bűnös.

Nem érvényes bérletet adott oda.

Igen tudom. Más igazolványát nem használtam!

Valami olyasmit mondott a kalauz hogy annak a személynek a napi bérét kell kifizetni aki lekéri az adatokat, vagy valami ilyesmi és ez 70.000Ft

De milyen 'jogon' kéri le az adatait a bérlet tulajdonosának? Nem igazságszolgáltatási szervezet, illetve a bérlet tulaja 'csak' annyit tett hogy adott egy lejárt bérletet.

2013. okt. 28. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, a MÁV-Start csak egy gazdasági szervezet, amelynek szerződéses kötelezettséged (= jegyváltás) megszegése miatt követelése keletkezett feléd. Mivel egy igen gyakori szerződésszegésről van szó, az állam, a gyorsabb ügymenet és a költségek alacsonyan tartása érdekében lehetővé teszi e cégnek a szerződésszegők adatainak lekérését külön nyomozás és bírósági eljárás nélkül. Ehhez te ráutaló magatartásoddal járultál hozzá: felszálltál a vonatra. Ha ezt jogtalannak ítéled, természetesen mehetsz bíróságra, de nem tartom valószínűnek, hogy sikerrel jársz.


Az összeggel szerintem túlzott a kalauz.

2013. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Viszont, akinek a diákig. száma szerepelt a bérleten nem követett el 'semmit'. Azon kívül hogy odaadott egy lejárt bérletet.

2013. okt. 28. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Jogos, de az összeget eléggé eltúlozta. Sztem azt kell büntetni, akinek nincs jegye...az helyben 2700, vagy ilyesmi, utólag több, mint 10 ezer tudtommal.
2013. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Helyben 2600 HUF pótdíj + a jegy ára. Csekken 8000 HUF.
2013. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!