Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Busznak mikor kötelessége...

Busznak mikor kötelessége megállni? A busz kb 25méterre volt a megállótól, amikor átfutott a megállóba,3mp múlva odaért a busz de nem állt meg, továbbhajtott. Tehető panasz?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

[link]

ez a kép illik ide.

2013. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha egy 25 méterre jövő busz előtt átfutott, akkor nem a panasztételen gondolkodnék, hanem azon, hogy ér-e annyit egy busz, hogy megdögöljek alatta, ha nem sikerül mégsem időben átérni...
2013. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Tehető. Aztán kérdés, hogy érdemes-e?
2013. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
oka volt amiért buszra sietett.de nem ez volt a kérdés.még integetett is neki....
2013. okt. 31. 19:45
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy vettem észre, az emberek akkor integetnek egy busznak, ha azt akarják, hogy ne álljon meg...Ha szépen vársz, valószínű megállt volna. Vagy lehet valami különjárat volt.
2013. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

menetrend szerint meg kellett volna állnia a busznak?

(nem egy un. gyorsjárat(távolsági járat) volt, aminek abban a megállóban nem kell megállnia?)

2013. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
távolsági járat volt,de ki van adva és a menetrendbe is belevan írva hogy abba a megállóba meg kell állnia
2013. okt. 31. 20:11
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Tehető, velem is volt hasonló eset Egerben, a busz meg is állt, átszaladtunk az úton, közvetlenül a busz szélvédője előtt, tehát a sofőrtől kb 1 méterre, integettünk, elővettük közbe a bérletünket, de mire átértünk, az ajtót pont bezárta, bekopogtunk, még ránk is nézett, aztán elhajtott a parasztja.

A rendszámot feljegyeztem, és még aznap panaszt tettem a sofőr ellen a Volánnál, és kértem az ügy kivizsgálását, de még választ nem kaptam (2 hete volt az eset), de biztos fognak válaszolni, mert már volt hasonló eset, akkor is válaszoltak, persze a sofőr letagadta.

Meg kell jegyezni, hogy a sofőrök legtöbbje nálunk jóindulatú, ilyen eset nagyon ritkán fordul elő. Egy hete ugyanebben a megállóban, ugyanígy szaladtam át az úton, az út közepén jártam, vártam, hogy elmenjenek a kocsik, már mindenki felszállt, tehát elhajthatott volna a busz, de ez a sofőr megvárt, ahogy majdnem mind meg szokta várni az utasokat.

Szerintem tegyél panaszt, ne higgye, hogy nincsenek következményei, hátha kap érte valamit.

2013. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
a rendszámot sajnos nem tudom , de csak ki lehet nyomozni az idő alapján hogy melyik sofőr volt az. mindenképp írok a volánnak :)
2013. okt. 31. 20:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha senki nem jelzi a leszállási szándékát, és üres a megálló, akkor nem áll meg. Az már a vezető jóindulatán múlik, hogy "észreveszi-e" a buszra futó embert.
2013. nov. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!