Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ideiglenes diákkal utaztam ->...

Ideiglenes diákkal utaztam -> megbüntettek, pedig érvényesnek kellett volna lennie. Valaki megtudja magyarázni?

Figyelt kérdés

Érvényes bérletem van, főiskolára járok de még a középiskolából kapott ideiglenes diákkot használok. A szóbanforgó papirral semmi gond nem is volt a mai napig. Ma a derék ellenőr megállított, oda adtam a bérletet majd az ideiglenes diákot mely állítása szerint már nem jó. A lapon rajta van a következő sor: Érvényességi ideje:2014. Március ... Alul pedig a 6os pontra utaló apróbetűs rész ami első és második félévről rendelkezik. Nekem ezt első félév közben adták ki idén a 2014es évig. Ugyhogy kicsit zavaros ez az egész. Most hibáztak az iskolában is de itt nem is olyan egyértelmű a helyzet.

Valakinek van bármi ötlete hogy ilyenkor mi a teendő? Vagy bármi értelmes ötlete?:D



2013. nov. 21. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kaptál ideiglenes diákot a középiskola utolsó évében?

És miért nem a főiskolait használod?

A második félévet érvényesíteni kellett volna, persze ezt a régi sulid már nem tehette meg, a fősuli meg új igazolványt ad. (Bár nekem itt nem világos, hogy naptári félév, vagy iskolai félévről van-e szó.)

2013. nov. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem egy ideiglenes diákot.

Szarul töltötte ki, aki kitöltötte.

Ezek szerint te a 4/b alapján vagy jogosult, és második (iskolai) félév végén szűnt meg a hallgatói viszonyod, így az igazolvány október 31-ig volt érvényes.

2013. nov. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ideiglenest kaptam középsuli 5. évére, de az csak az egyetemen töltött első évemben november 1-ig volt jó. Sajnos jogos a büntetés.
2013. nov. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért hagytad, hogy megbüntessen?
2013. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!