Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 5éve lejárt diákigazolványom...

5éve lejárt diákigazolványom elveszett, és visszaéltek vele. MA kaptam egy mávos büntetést. Jogos? Többi lent

Figyelt kérdés
Körülbelül 5 éve fejeztem be az iskolát utána több érvényesítő matrica nem került rá,a jogviszonyom megszűnt ,de sajnos valóban ezek után elhagytam.Tegnap kaptam egy büntetést a mávtól ami szerint érvénytelen diákkal utaztam.Szerintetek jogos a büntetés? Valóban érvénytelen volt és nem is én használtam..Mit lehet tenni?Sose gondoltam volna,hogy egy diákigazolvány személy azonosításra is alkalmas,azt hittem ilyenkor személyit ,jogsit vagy útlevelet kérnek!Ha egy érvénytelen diák lejár ,de elvesztem hol lehet bejelenteni???

2013. dec. 4. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Be kell küldened azt a papírt amit évekkel ezelőtt kaptál, hogy bejelentetted a diákigazolványod elvesztését. Mivel az iratok elvesztésénél alap hogy bejelented, feltételezem hogy van még ilyen papír. Ha meg nincs, akkor csak a te szavad van a Mávval szemben.. (akárki mondhatja hogy évekkel ezelőtt elhagyta..)
2013. dec. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De már akkor is érvénytelen volt...az a lényege nem,hogy azzal már nem lehet utazni és ha elkapnak minimum egy személyit elkérnek..gondolom én.Ezzel az erővel bármilyen érvénytelen okirat alapján bárkit büntethetnek?

Nem tettem feljelentést,mert kb 3 éve veszett el,egyáltalán hol kell bejelenteni,hogy a lejárt diákom elveszett??Rendőrség?Mit diktáljak be??

2013. dec. 4. 08:16
 3/8 anonim ***** válasza:

"Nem tettem feljelentést,mert kb 3 éve veszett el,"

Pedig be kellett volna.


"egyáltalán hol kell bejelenteni,hogy a lejárt diákom elveszett??Rendőrség?"

Így van.


"Mit diktáljak be??"

Ami adatokat kérnek.

2013. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A MÁV lejárt igazolványra nem büntethetett volna. Lejárt igazolvánnyal nem igazolhatja magát. Ráadásul nem is írtad alá a büntetést, tehát aki aláírta helyetted, annak az aláírása van ott.

A helyedben panaszügyet indítanék a MÁV felé, hogy olyan igazolványra büntettek, amire nem tehették volna.

2013. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
A MÁV levélen rajta van, hogy hol és mikor "utaztál" a lejárt diákkal? Mert esetleg igazolhatnád, hogy te akkor máshol (pl. munkában) voltál. Amúgy meg igazad van, a diákigazolvány önmagában személyazonosításra nem alkalmas.
2013. dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bizonyítanod, hogy máshol voltál.

1. Lejárt igazolványra nem büntethet.

2. Nem írtad alá a büntetést. Lehet, majd kérnek tőled aláírásmintát, és akkor bebizonyosodik, hogy nem te voltál. A MÁV csak próbálkozik behajtani.

Indíts panaszügyet a MÁV felé, és fogalmazd bele, hogy ha kell fel is jelented őket, hiszen nem jártak el jogszerűen.

2013. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben ,köszönöm a válaszokat,panaszt nyújtok be,egyúttal lejelentettem a rendőrségen is..Ebből is tanultam bármi eltűnik egyből be kell jelenteni:(

Egyébként abban az időpontban pont kórházban feküdtem ,szóval igazolni is tudom,hogy nem járhattam Pécs környékén.

2013. dec. 4. 09:36
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nem kell bizonyítanod, hogy máshol voltál."


Valóban nem kell, de jelen esetben ez a legegyszerűbb, hiszen egyértelműen igazolni tudja, hogy nem ő volt.

2013. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!