Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a különbség az expressz, a...

Mi a különbség az expressz, a gyorsvonat és a lassú személyvonat között?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok hülye, de szerintem az expressz az az amikor mondjuk Bp.-ről Bécsbe megy a vonat a legrövidebb úton, rövid menetidővel, mivel nem áll meg minden egy állomásnál sem a két város között.

A lassú személyvonat meg az, amikor egy vonat megáll minden egyes állomásnál, legkisebb falucskáknál is, még ha nem is szállnak fel. De akkor mi a gyorsvonat? Már komolyan nem értem.. :(



#különbség #expressz #gyorsvonat #lassú személyvonat
2014. jan. 4. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A ma Magyarországon használt vonatnemek a következők:

személyvonat: (majdnem) minden állomáson és megállóhelyen megálló vonat, altípusai a gyorsított személy, ami több kisforgalmú megállót kihagy, valamint a zónàzó személy, ami a belső szakaszon nem vagy alig áll meg.

InterRégió (ha van még): hosszú távú személyvonat

gyorsvonat: A fontosabb állomásokon és átszállóhelyeken megálló vonat.

sebesvonat: útvonala egy részén gyorsvonatként, majd személyvonatként közlekedő vonat

Expressz: pótjegyköteles vonat, ami csak a fontosabb állomásokon és átszállóhelyeken áll meg

EURegio - nemzetközi személyvonat


Innen jönnek a minőségi gyorsvonatok, légkondival, pót- és néhány kivétellel helyjegykötelesek is.

InterCity - belföldi vonat, elvileg csak nagyobb városokban kellene megállnia (Eger, Szeged felé nem teljesül)

EuroCity - nemzetközi nappali vonat, nagyobb vàrosokban áll meg

EuroNight - ugyanez éjszakaiban

2014. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyors és sebesvonat csak papíron létezik, valójában ezek olyan személyvonatok, amik pár megállót kihagynak a harmincakárhányból.
2014. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mostmár nagyjából kezdem érteni :)
2014. jan. 4. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem állítom, hogy a Start mindig következetesen használja e kategóriákat, de igenis vannak mind a gyorsvonatoknak, mind a sebesvonatoknak eklatáns példái a magyar hálózaton.


Pl. sebesvonat a Bp.-Keleti és Sátoraljaújhely közötti ütemes vonat, mert Miskolc-Tiszaiig csak a fontosabb települések állomásain és elágazó állomásokon áll meg, míg Miskolctól Sattarattáig mindenütt.


Gyorsvonatra pedig a Budapest-Veszprém-Szombathely vonatok a jó példák. Semmi extra kényelem, de végülis csak a fontosabb településeken és elágazóállomásokon áll meg.

2014. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!