Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van ha a buszsofőr elveszi...

Mi van ha a buszsofőr elveszi a pénzem?

Figyelt kérdés
Egyszer mikor felszálltam egy buszra csak ötezres volt nálam és azt mondta a sofőr, hogy nem tud visszaadni, a pénzt eltette, és azt mondta majd 2-3 nap múlva visszakapom. Csak menjek be a makói állomásra és kérjem el. Persze 650Ft lett volna az út és 580Ft volt nálam apróba. Úgy kellett egy ismeretlentől életemben először pénzt kunyerálnom. Mint egy csöves. Nagyon megalázó volt. A másik, hogy vásárolni mentem volna épp Szegedre és a vissza vezető út is 650. Ha netalántán véletlen megint ilyen helyzetbe kerülnék akkor mi a teendő? Elég béketűrő egy ember vagyok de azt hiszem ha valaki nem adott volna egy 100-ast elverem a sofőrt a megállóba. Bár valami megoldást mégis kellett találni, de nem hiszem, hogy az lett volna az első, hogy elteszi az összes pénzem, mint mikor kirabolnak. Hibázott valamiben a sofőr? Eltehette a pénzem?
2014. jan. 20. 16:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát de mért nem azt kérted az utasoktól, hogy váltsanak neked?....:-o
2014. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem rakhatja el, de ha nincs nála váltópénz, akkor az a te hibás (is), mert miért nem készítesz elő pontos összeget. Amúgy nem kellett volna "kunyerálni", biztos volt olyan utas, aki szívesen/nem szívesen felváltja neked. Ezt nem azért mondom, mert miért tetted ezt, hanem hogy ha ezt el akartad volna kerülni, akkor váltatsz fel pénzt. Természetesen nem ismerem a körülményeket, de én ezt tettem volna. Szerintem annak a pénznek integethettél volna, az egy dolog hogy elrakja, de utána csak a becsületességén múlik hogy tényleg visszajuttatja-e neked a visszajárót, amit sajnos erősen kétlek. Mert tanúk, írásos szerződés híján te is és ő is mondhat bármit.
2014. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2: Szerintem meg van nála pecsét és azzal írásban hivatalosan igazolhatja, hogy mennyit vett el és mennyivel tartozik.
2014. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
És buszon pont van idő azzal szórakozni, hogy ilyesmit írogassanak, meg lepecsételje, aláírja.. Nem egyszerűbb felváltani :D
2014. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4: Mért, visszaadni hamarabb van szerinted? Oszt mégis pénztáros is a sofőr...
2014. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
menjé gyalog ^^,
2014. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem adod oda neki. A busztársaság egy szolgáltató, kötelesek megfelelő mennyiségű váltót vinni magukkal.Az hogy nem tud visszaadni az ő baja ,nem az utasnak kell váltania előre. Az 5ezres a jogszabályok szerint hivatalos fizetőeszköz,ha a buszos nem készül fel rá akkor elveszi amennyi van nálad apróban aztán a következő megállóban összeszedi a visszajárót az 5ezreshez. Lehet persze kérni váltást az utasoktól, de ha egyik sem tud adni ,akkor sem hagyod ott nála a pénzt.
2014. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, nincs igazad. A buszsofőr nem kötelezhető pénzváltásra, ez benne van az utazási feltételekben, te ennek tudatában kell(ene), hogy buszra szállj. Igazából logisztikai képtelenség és biztonsági kockázat is egy buszon annyi pénzt tartani, hogy tuti jusson mindenkinek visszajáró, fizetésnapkor is, kihasználatlan járaton is, kezdéskor is.


Egyébként VAN olyan opció, hogy túlfizetés. Ilyenkor elismervényt kapsz és a megadott postai címre vagy bankszámlára kapod a zsugát. De az emberek ebben nem bíznak, így a kutya sem használja. Én se tenném.

2014. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerinted miért van kiírva a buszra hogy a fizetett összeget mindig a legkevesebb cimlettel fizesse ki?
2014. jan. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
A nagyobb boltokban is meg tudják oldani,hogy legyen váltó, itt is meg lehetne.Végállomáson szépen feltöltené újra a kasszát megfelelő mennyiséggel. Persze ott van piaci szemlélet ,nem úgy mint ezeknél a régi komcsi cégeknél ahol felsorolnak ezer szabályt ami csak őket védi és nekik kedvez. Meg kifogásokat keresnek,mert csak nyűg nekik a fizető utas. Szerencsére már rég kocsival járok ,de látom nem sok dolog változik.
2014. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!