Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van ha a buszsofőr elveszi...

Mi van ha a buszsofőr elveszi a pénzem?

Figyelt kérdés
Egyszer mikor felszálltam egy buszra csak ötezres volt nálam és azt mondta a sofőr, hogy nem tud visszaadni, a pénzt eltette, és azt mondta majd 2-3 nap múlva visszakapom. Csak menjek be a makói állomásra és kérjem el. Persze 650Ft lett volna az út és 580Ft volt nálam apróba. Úgy kellett egy ismeretlentől életemben először pénzt kunyerálnom. Mint egy csöves. Nagyon megalázó volt. A másik, hogy vásárolni mentem volna épp Szegedre és a vissza vezető út is 650. Ha netalántán véletlen megint ilyen helyzetbe kerülnék akkor mi a teendő? Elég béketűrő egy ember vagyok de azt hiszem ha valaki nem adott volna egy 100-ast elverem a sofőrt a megállóba. Bár valami megoldást mégis kellett találni, de nem hiszem, hogy az lett volna az első, hogy elteszi az összes pénzem, mint mikor kirabolnak. Hibázott valamiben a sofőr? Eltehette a pénzem?
2014. jan. 20. 16:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én városom volántársaságánál pl. benne van az utazási feltételekben, hogy ha nem tud visszaadni az autóbuszvezető, akkor megfelelő átvételi elismervény átadása után postai úton, a postaköltséget levonva az összeget a cég visszaküldi, illetve helyi járat esetén lehet élni a végállomáson történő személyes átvétellel is.
2014. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#10:

"A nagyobb boltokban is meg tudják oldani,hogy legyen váltó, itt is meg lehetne."


Mint ahogy itt is, úgy akár a nagyobb boltokban is elfogyhat az apró (-bb címletű pénz). El is szokott olykor. Csak ott van egy külön készpénzkassza (páncélszekrény) a raktárban, ahonnan szükség esetén elő lehet rántani pár szatyor aprópénzt. Azt viszont nem várhatod el egy buszsofőrtől, hogy kétmillió forintnyi apróval a puttonyban furikázzon. Az meg szerintem végképp nem várható el tőlük, hogy egy kéttonnás trezort hurcolásszanak mindenhová a buszban, biztonsági szempontból.


"Végállomáson szépen feltöltené újra a kasszát megfelelő mennyiséggel."


Fel is tölti. De arra nem lehet felkészíteni, hogy ha 43 utas felszáll és mind húszezressel akar fizetni, akkor a 44.-nek is tudjon visszaadni a húszezreséből. Kissé veszélyes lenne több millió forintnyi váltópénzt tartani egy egyszerű távolsági járaton, ezt gondolom azért Te is belátod.

Innentől viszont lehet emlegetni a piaci szemléletet meg a mocskos komcsikat, csak éppen semmi értelme sincs. Azon kívül, hogy régi vélt vagy valós sérelmeidért duzzogsz itt egy kicsit.

2014. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem kell arra számítani hogy mind 20ezressel fizet,csak az átlagot kell nézni. És ha gyakran előfordul ilyen eset,le kell vonni a következtetést,több váltót kell vinni. Lehet hárítani, kimagyarázni ,de normális helyeken a vevő diktál,és az eladó ,itt a busztársaság megoldja. Tőlem lehetne beépített trezor is a buszon ,mindenre van megoldás.A biztonságtechnika más kérdés,megoldják máshol is.Festékpatron,riasztó stb.


Amikor még felszálltam néha távbuszra ,akkor nem volt bankkártyaterminál a buszokon, nem tudom változott e a helyzet azóta, de ez is az ósdiságukat és nemtörödömségüket tükrözte. Mert az állam majd úgyis kompenzál mindent, az utas meg szaladgáljon hajnalban boltot keresni ,ahol majd talán felváltják a pénzét, ha utazni akar.

2014. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Nem kell arra számítani hogy mind 20ezressel fizet,csak az átlagot kell nézni."


Valóban az átlagot kell nézni, és ezt is nézik. Minden reggel, helyesebben minden indításnál az átlagos mennyiségű váltópénz van a kasszában. De mint ahogy vannak olyan napok, amikor már kifolyik az apró a kasszából, vannak olyan napok is, amikor üresen konganak a váltópénzes rekeszek. Első esetben átlagon felüli mennyiségben fizettek apróval, második esetben átlagon felüli mennyiségben fizettek nagyobb címlettel. Na bumm, a kérdező épp egy ilyen napot fogott ki. Na és akkor mi van? Nem mindig minden nap átlagos.


"Lehet hárítani, kimagyarázni ,de normális helyeken a vevő diktál,és az eladó ,itt a busztársaság megoldja."


Épp ezért találták ki azt a mókát, hogy odaadod a nagy címletedet, a sofőr elveszi, ír róla egy elismervényt, majd néhány nap múlva kiküldik csekken a visszajárót. Vagyis a társaság a rendelkezésére álló eszközök segítségével maximálisan meg tudja oldani a problémát.


"Tőlem lehetne beépített trezor is a buszon ,mindenre van megoldás."


Persze hogy lehetne, hiszen úgysem buszozol :) Más részről, Te kifizetnéd vajon a trezor hurcolászásával járó plusz üzemanyagköltséget, szervizeléseket, abroncs és futómű terheléséből származó többletköltségeket, a környezeti terhelést, és a plusz tömeg következtébeni nagyobb útterhelést? Mondjuk egy laza 10-20%-os jegyáremelés képében. Csak azért, hogy a most kábé háromévente egyszer előforduló esetet, miszerint a sofőr épp nem tud visszaadni, elkerülhesd. Ugye hogy nem? Na ezért nincs többmillió forintnyi váltópénz a buszokon, sem páncélszekrény, amiben azt tartani kéne.


"Amikor még felszálltam néha távbuszra ,akkor nem volt bankkártyaterminál a buszokon, nem tudom változott e a helyzet azóta, de ez is az ósdiságukat és nemtörödömségüket tükrözte."


Lehet nemtörődömségnek is nevezni, Bármit lehet bárminek nevezni. De akkor azt minek nevezed, hogy a kedves utas képtelen volt gondoskodni az utazás ellenértékéhez kellő mennyiségű aprópénzről? Gondolom nem a buszra fellépés után jutott eszébe, hogy ő utazni akar. Valószínűbbnek tartom, hogy már órákkal előbb tudott róla, hogy busszal kell majd utaznia. Tehát volt rá jó ideje, hogy aprópénzt intézzen az utazáshoz. Ha nem tette meg, az legalább annyira nevezhető nemtörődömnek, mint amit te említettél.

(Majd ha lesz fölös néhányszázmilliárd forintja a busztársaságnak, amivel már végképp nem tud mit kezdeni, akkor majd hidd el, lesznek kártyaterminálok is a buszokon. Meg szekrényből frissen előrántott pincérek is, akik félóránként frissítőt szolgálnak fel a kedves utasoknak.)

2014. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Itt egyről van szó hogy a busztársaság monopol helyzetben van és játssza a kiskirályt a mondvacsinált szabályzatával. A taxisoknál van bankkártyaelfogadás,mert ott van verseny. Mint már írtam ,nem a vevőnek kell alkalmazkodnia az eladóhoz,nem neki kell előre gondoskodni apróról,hanem a szolgáltatónak kell mindent megtennie a kényelméért. Persze itt megtehetik ,mert ha nincs más alternatíva ,kocsi ,vonat akkor kénytelen az ember felszállni és kitenni magát ilyen megaláztatásnak. mert a kérdező nem kapott volna elismervényt!

Az 5ezres messze nem 20 ezres ,nem nagy pénz. Azt meg hagyjuk mi mennyibe kerül ,és miért kell emelni,mert idehaza a legmagasabbak a jegyárak a bérekhez képest Európában.

2014. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Az emberek nem igazán szeretik a buszon elő venni a pénztárcájukat. Ha pénz váltásról van szó, vagy egy 100-asról. Ezért is volt kissé megalázó. Igen az én hibám is belátom, viszont szolgáljon mentségemül, hogy siettem nagyon munka után, hogy beérjek Szegedre. Viszont ennek a busz sofőrnek esze ágában sem volt elismervényt adnia az összegről amit eltett és fel sem merült a dolog. Minden esetre már tanultam ebből a dologból és mindég készülök annyi apróval amennyi kell. Azért tettem fel a kérdést, hogy ha mégis így járnék, (vagy akár az egyik olvasó) tudjam mi is ilyenkor a teendő és kérni fogok legalább egy elismervényt.
2014. jan. 22. 00:45
 17/18 A kérdező kommentje:
Jah és még annyit: A sofőr előbb eltette a pénzt és aztán szólt, hogy nem tud visszaadni.
2014. jan. 22. 00:53
 18/18 anonim ***** válasza:

nagyobb címletű pénz általában azért a sofőrnél is van(mármint 1-2ezres), csak ugye némelyik igazán lusta elővenni a saját pénztárcáját, meg hát valóban ahogyan az szabályszerű, neki nem is kötelessége ilyen esetben váltogatni. sokan segítőkészek, és igen, elteheti a pénzt, jegyre meg ráírja például, és utazás végén meg valahogy mégis meg tudja már oldani, főleg ha mentél végig Szegedre, végállomáson már több ideje lett volna.

A kéregetés meg tudom milyen megalázó, főleg ha paraszt emberekkel vagy körülvéve. Én vásárhelyi vagyok, szintén szegedről jöttem volna haza, durván 15 Ft hiányzott, hátrafordultam a mögöttem állóhoz, és nem volt képes adni...végül sofőr elengedte azt a 15 Ft-ot...

2014. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!