Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Okirathamisitás ideiglenes...

Okirathamisitás ideiglenes diákom miatt mivel ellenőr megjegyezte 'szerinte' nem jó a szám rajta?

Figyelt kérdés
Segítségeteket kérném. Ideiglenes diákigazolvánnyal utaztam metrón tanuló bérlettel, ahogyan ezt előtte majdnem egy évig, semmi probléma nélkül (diákomat még mindig nem küldték ki). Széll Kálmán térnél ellenőrizték bérletem, majd mikor Stadionoknál leszálltam metroról megint ellenőrizték. Kérték diákomat, én átadtam ideiglenes diákról szóló papíromat. A gond ott kezdődött, hogy scannelt volt – mivel januárban korházba rohongáltam, megkértem iskolámat küldjék át scannelve hisz nem volt időm bemenni érte bkvznom pedig muszáj volt. Dátum rajta még mindig érvényes így nem kértem ki az eredeti papírt, amit így utólagosan tudom nem kellett volna hisz ahogy az ellenőr is tájékoztatott, scannelten nem tudja elfogadni. Megbüntettek 16,000Ftra, melyet elfogadtam ugyan szájhúzva, de tényleg szerepel szabályzatukban hogy scannelten nem fogadhatják el. Viszont ellenőr tett egy olyan megjegyzést, hogy gondja van az okiratszámmal az ideiglenes diákomon. Bérletem mögött körülbelül 8 másik felsőoktatási bérlet szerepel, melyet rögtön elővettem és kérdeztem, hogy mégis milyen gond van a számmal előtte számtalanszor ezt használtam és mindenhol máshol elfogadták. Siettem munkába, akkora már ideges lettem és csak el akartam menni, így jegyzőkönyvet nem olvastam el, persze tudom itt is hibáztam. Nem kobozta el diákom se bérletem, viszont aggódom a megjegyzése miatt. Okirathamisitásért ez esetben feljelentett mivel azt mondta „nem jó a szám a diákon”? Ha igen, nem kellett volna elkoboznia diákom illetve rendőrt hivnia? A csekken az szerepel scannelt diák majd a diákom száma illetve még egy 15/valamilyen szám. Ti mit gondoltok, idegeskedjek feljelentés miatt? Nem szeretném a következő honapjaimat tükön ülve tölteni.

2014. febr. 12. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A diákigazolvány kiadásának is meg van a rendje, amit előszeretettel figyelmen kívül hagynak azok akiknek feladata lenne betartani a szabályokat. Ez a határidő az igényléstől számított 30 nap.

Fiam diákját mi is fél éve várjuk, én ügyvédhez fordulok abban a pillanatban ahogy károm származik ebből.


A scannelt papírt nem értem miért nem fogadják el. Nyilván az iskola küldte, így a scannan rajta kell lennie az e-mail címnek, amiről érkezett. Ez már bizonyítja az eredetét, főleg ha aláírva lepecsételve küldték.

Ebbe szerintem nem tudnak jogosan belekötni.

Valamint a 16 000 Ft-ot se fizetném ki, hiszen érvényes bérlettel utaztál.


Nem te hibáztál, menj ügyvédhez! A pénzt meg addig be ne fizesd. Azt meg ne hidd el, hogy egy intézmény által kiállított papíron szereplő szám a te felelősséged. Ha az a szám nem jó, akkor se te hamisítottál, hanem esetleg az aki kiadta az ideiglenest. Nyugi.

2014. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Papíron email cím nem látható hisz csak magát az igazolást nyomtattam, pecsét viszont igen. Az zavar és bánt a legjobban, hogy tanuló vagyok illetve dolgozom mellette, anyukámat havonta kétszer korházba kell vinnem 3-3 napos bentlevésekre, így egészen egyszerűen nem lenne időm ügyvédekhez járogatni. Anyumnak nem meséltem mert óvni kell stressztől, viszont azt se szeretném ha egyszer csak átvenne egy levelet a rendőrségtől mondván feljelentettek okirathamisitásért, igaz jogtalanul. A 16000et igyisugyis befizetem mert nem szeretnék gondot így inkább azt letudom, viszont a fő kérdésem az lenne hogy feljelenthetett érte akkor is ha nem kobozza el iratot?
2014. febr. 12. 11:56
 3/9 kovpet ***** válasza:

Szerintem kérd el az eredeti papírt és mutasd be BKK-nak. Az csak 2000 lesz és nem 16.


Pereskedni ennyiért nem érdemes.


De jól értem, hogy aláírtál valamit, amit el sem olvastál és nem is kaptál belőle példányt? Ez nagyon buta dolog volt...


Ha feljelentett is, mindegy, mert nem követtél el semmit. A scannelt papírt mondjuk nem értem. Egy jpg-t mutattál neki vagy mi? :) Ha egy kinyomtatott papírt, akkor az nem hamisítás, már ha tudod prezentálni az eredetit vagy annak hiteles másolatát. Nem scannelés+nyomtatás=fénymásolás, az iratokat meg nem tilos fénymásolni. Az, ohgy nem fogadják el, csak az eredetit, az normális, de nem jelenti azt, hogy hamis a másolat, csak azt, hogy érvénytelen.

2014. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna elfogadni a büntetést, egyből menned kellett volna az érvényes ideiglenes diákkal az akácfába panaszt tenni. Menjenek a francba hogy a tisztességes embereket büntetgetik akik kifizették a bérletet.
2014. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyomtatott papír volt és ebben sajnos igazat is kellett adnom, hogy nem fogadják el. Én az egész menetet nem értem és nem szeretnék idegeskedni amiatt, hogy kell e rendőrségre mennem vagy sem. Még ha tegyük fel hamisitott is lenne és feljelentene hogyan bizonyítja, hogy márpedig én azzal a hamis papírral igazoltam magam ha nincs nála az a papír? És ha ezt a logikát követjük mért kezdett egyáltalán idegesíteni azzal hogy szerinte nem jo a szám ha nem akarja elkobozni?
2014. febr. 12. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Jellemző hogy az ellenőrök azokhoz mennek oda büntetni akik könnyű prédák, akik köpködnek, fenyegetőznek és agresszívek, azokat figyelmen kívül hagyják. Ők még az átkozott bérletért se fizettek, veled ellentétben, mégis INGYEN utazhatnak. Tisztelet a kivételnek, de sajnos 10 esetből 8 azt mutatja, hogy az ellenőrök sokszor közteresekkel felfegyverkezve se mernek veszélyes alakokhoz odamenni jegyet kérni, ha igen, akkor se biztos, hogy büntetést fognak kiszabni.
2014. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

De az megvan, hogy egy sima cég sima alkalmazottjáról van szó? Mint egy bolti eladó vagy egy vízszerelő. Nem hatósági személy, nem "kobozhat" el semmit.


Feljelentést persze tehet, ahogy én is meg te is, de így, utólag nem hiszem, hogy tenne, ha a helyszínen nem hívott rendőrt. Semmi haszna belőle és ő is járhatna a bíróságra utána. Ahol aztán felmentenének és a végén még visszaperelnéd a hamis vád miatt.


Inkább a 16 ezres lecsökkentésén agyalj. Volt bérleted meg papírod is, csak nem volt nálad az eredeti. Szerezd meg és kocogj be az Akácfába, hátha még időben vagy.

2014. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2014. febr. 12. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ellenőrők néha még a suliban kinyomtatott lepecsételt ideiglenes diákkal is szívóznak. Úgytűnik ez tipikus jelenség... :/
2014. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!