Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet, hogy álellenőr volt?...

Lehet, hogy álellenőr volt? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nemrég jegy nélkül utaztam, persze Murphy törvénye ismét betalált, jött is az ellenőr, meg is büntetett de nagyon gyanús eset volt:

Egyedül volt, se közteres de társai se voltak ez furcsa volt. Rögtön leszálltunk a következő megállónál mindössze mi ketten, és minden áron rá akart venni hogy készpénzzel fizessek. Mikor 6. próbálkozására is nemet mondtam elkérte csak a személyimet, felírt pár adatot majd adott egy csekket, amin alig van valami és otthagyott, de jegyzőkönyvet se írtam alá meg semmit, lakcímem se kérdezte (ugye nincs rajta a személyimen). Ti mit gondoltok?



2014. febr. 3. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyit kért a helyszínen?
2014. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hol volt ez?
2014. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a rendes 8 ezret...
2014. febr. 3. 13:52
 4/11 A kérdező kommentje:
napközben a 4-6-oson király utcán szállt fel, blahán szálltunk le
2014. febr. 3. 13:52
 5/11 anonim ***** válasza:

A karjukon szokott lenni olyan mandzsetta vagy mi,

amiről fel lehet ismerni (már ha igazi)

2014. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És most be kéne menned az Akácfába?

(ha lehet "utólag" fizetni vagy pedig be kell mutatni

a bérletet (ha van csak nem volt nálad)

2014. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valószínű...Jól átvert téged, gondolom nő vagy..

Mind1, ne idegeskedj rajta, ezt már benyelted.

Amúgy nincs joga erőszakkal elvenni az irataid, vagy fenyegetőzni, ha szépen kéri, nem adod, így járt.

Nem kellett volna neki semmit odaadnod, figyelembe sem kellett volna venned a létezését.

Főleg, hogy egyedül van, így elveszti a jogkörét.

Velem rosszul járt volna, mert amúgy se hordok magamnál kp-t, még 1-200 forint sincs nálam, ez tök komoly, csak bankkártyám van.

Na meg ott is kibukik a dolog, hogy sosem utazok tömegközlekedéssel, ha igen akkor se veszek jegyet :)

2014. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

volt a karján karszalag és szép nagy termetes ellenőr kinézete is volt, még azt is felajánlotta, hogy kártyával is fizethetek helyszínen...

de akkor is furcsa hogy egyedül volt, és hogy csak a személyim kérte el, és semmit se kellett aláírnom.

ha rendes ellenőr lett volna, akkor hogy akarnák behajtani rajtam, mikor se a címem semmim nem tudják, ráadásul nem is írtam alá semmit?

2014. febr. 3. 13:59
 9/11 A kérdező kommentje:
még nem buktam semmit mert nem fizettem neki :)
2014. febr. 3. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Ugyan már ne légy ennyire naív...

A XXI. században vagyunk,egy személyit kért el mint mondtad. Arról a személyiről lehet felírta a személyi igazolványnak a számát,azt beüti egy központi gépbe,aztán többet tudnak rólad,mint hinnéd... nem kell ide már semmiféle lakcímkártya meg ilyesmi. Én a helyedben utánanéznék,hogy hiteles e a papír,amit adott bírságpapírként. A legjobb lenne,ha bevinnéd oda,ahova az ilyet kell. Közlekedési Hatóság,stb. Ott biztos megmondják,hogy hiteles e vagy sem.

2014. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!