Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Kisalföld Volán miért ilyen...

A Kisalföld Volán miért ilyen kényelmetlenre terveztetni a buszait?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a Credo buszok nagyon kényelmetlenek, viszont ez nem a Credo hibája, hanem a megrendelő cégé.Ugyanis a megrendelő dönti el a lábtér méretet meg minden hasonlót.



Utaztam párszor a Vasi volán buszaival.

De náluk sokkal nagyobb a lábtér, pedig azonos a busz típus.

Főleg a Credo EC11- EC12-es típusok borzalmasak.

Ezenkívül viszont jó buszok, a klíma, fűtés is jó rajtuk.



Például ennél a busznál :

[link]

Ugyanezen a típuson a Vasi Volán több lábteret kíván, mint a Kisalföld Volán.


Egyébként sokan panaszkodnak erre a lábtér problémára.



2014. febr. 19. 18:05
 1/4 A kérdező kommentje:
*Vagy IC11-IC12.
2014. febr. 19. 18:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy ahogy van nem igaz. (17/f, 191 cm és 80 Kg)

Heti ötször utazok napi 100 km-t általában Ikarus E95, Credo EC12, Ikarus 260 típusúval, semmi kifogásom nincs (kivéve kerék feletti ülésnél akadnak kellemetlenségek, de van elég hely rajta még) Ezek voltak a Kisalföld Volán tulajdonában lévő buszok. Vasi Volánnal heti 3-4-szer utazok, ugyanakkora a hely az E95-ön. Az EC12-nél teljesen felesleges vitatkozni, hiszen más típus. Ha jobban megnézed középen álló rész van, ülések beszerelve nincsenek arra a részre.

[link]

Klíma, fűtés autóbuszvezető függő , tehát erről is felesleges vitatkozni. Mellékesen megjegyzem, hogy a Vasi Volánnál, akikkel én utazok autóbuszvezetők stílusa, flegmázása hihetetlen, a csak hátsó ajtón való leszállás, amikor az idős hölgyet hátraküldi a hátsó ajtóhoz, az meg még jobb. Nálam a kV nyert.

2014. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egyébként a tervezésnél nem a legfontosabb szempont, hogy a busz kényelmes legyen, hanem , leginkább az anyagi kérdések a mérvadóak...
2014. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én nem utaztam idáig kisalföld volános buszok többségén, de sajnos van 1-2 negatív élményem. szeged-győri buszon például volt szerencsém többször is utazni. egy új credo ic12-es, ilyen hajlított ülésekkel. nyilván itt is arra törekedtek, hogy minél nagyobb legyen a lábtér, csak a méreteket számolták el, ugyanis ha valaki 250 km-t végig tud ülni egyenes háttal, akkor esetleg elfér a lába(már persze az én 183 centis magasságommal számolva).
2014. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!