Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig kell szenvednünk...

Meddig kell szenvednünk nekünk, fővárosiaknak az Ikarus buszokkal? Miért nem dobják már ki őket?

Figyelt kérdés
Szennyezik a környezetet, nincs fűtés rajtuk, ocsmányul néz ki a belső terük, a babakocsisoknak és a kerekesszékeseknek rémálom fel és leszállni róluk.
2014. febr. 20. 16:18
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"majd ezt mondd azoknak is akik nem fizetnek jegyet, összefirkálják, megrongálják a buszokat."


Szerintem nem azzal van a baj, hogy megrongálják és firkálják a buszokat. Berlin, Bécs, Prága, ezekben a nagyvárosokban szintén ugyanúgy rongálják és összefirkálják a járműveket mint nálunk és ritka hogy ha a sofőr észleli egyáltalán szembe mer szállni velük. De az ottani járművek vandálbiztosak, mivel gondolt rá a gyártó, hogy minek lesznek kitéve a járművek a forgalomban.

2014. febr. 20. 20:17
 12/31 anonim ***** válasza:
74%
A korábbi hozzászólóval egyetértek, nem kellene szétba**ni a buszokat. Nem vandál-biztosat kell gyártani, hanem ketrecet a majmoknak. Más régi járművekkel is az a legnagyobb baj, hogy nincsenek megfelelően karbantartva.
2014. febr. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
60%
"az ottani járművek vandálbiztosak" kezdjük ott hogy nincs olyan dolog ami vandál biztos, sajnos az ilyen állatok ellen nincs mit tenni. Amúgy szerintem semmi baj az ikarusokkal sem, busz, busz, ülsz rajta 10-20 percet, ha mégsem akkor állsz, addig kibírod, vagy lehet gyalogolni is.
2014. febr. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nincs velünk nagy gond. Elegánsak, viszonylag kényelmesek (már amennyire városon belüli tömegközlekedésnek annak kell lennie), épp úgy elvisznek egyik pontból a másikba, mint akármelyik másik busz. Egyetlen hátránya az, hogy a mozgássérülteknek és babakocsisoknak szinte lehetetlen a használata.

Ami igazán gáz, az az, hogy míg az ország egyes részein csodaszép, vadiúj személyvonatok járnak, addig máshol ugyanolyan díjszabás (+ pótjegy) mellett negyvenéves, lepusztult sebesvonatok...

2014. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

#13

#14


Mindkettőtökkel egyetértek. A sebesvonatok tényleg nagyon rossz állapotúak és gyakran az egész szerelvényen csak 1 wc van. Bár ettől függetlenül nem szenvedésként élem meg, ha fel kell szállni egy sebesvonatra, legfeljebb kényelmetlen, bár az utazóközönség sokkal zavaróbb, ahhoz képest a vonat egy felüdülés, és még jó is hogy hangos, mert nem kell azt a sok zagyvaságot hallgatni amit összehordanak.

Kedves kérdező, az hiszem irigyellek téged, mert ha ezt szenvedésnek éled meg, nem sok problémád lehet.

2014. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, az hiszem irigyellek téged, mert ha ezt szenvedésnek éled meg, nem sok problémád lehet."

Örülök, hogy ennyire irigykedsz arra, hogy esőben ezek a fantasztikus buszok úgy beáznak, hogy az ülések negyedére leülni se lehet, mert csurom vizesek. Sőt, az ajtó felett is láttam beázást nem egyszer, és szépen csurgott az ember nyakába leszállás közben a koszos víz.

Ha ez szerinted európai színvonal, akkor nem tudok mit mondani, ha pedig fogalmad sincs, milyenek a BKV Ikarusai, akkor feleslegesen szóltál hozzá a témához.

2014. febr. 21. 14:56
 17/31 anonim ***** válasza:
67%

#16


Ezek a problémák a karbantartás hiányából adódnak. Megfelelő szervizelés mellett ilyen nem történik. Utaztam már BKV-s Ikarusz buszon és szerintem egy kicsit túldramatizálod a helyzetet.

A kérdés is tipikus Pesti hozzáállás "nekünk, fővárosiaknak", ez kicsit úgy hangzik Budapest = Magyarország. Miért gondolod, hogy más városokban, vagy kis településeken nem ugyanez a helyzet?

A korábbi hozzászólásokban írtak a sebesvonatkról, azokhoz képest a BKV Ikarusz buszai luxuskategóriások, de hát azok nem Budapesten vannak, kit érdekelnek.

2014. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

"szenvednünk nekünk, fővárosiaknak az Ikarus buszokkal?"


Örülj neki, hogy szenvedhetsz rajtuk. Én egy ótvar szabolcsi faluban lakom, ahol normális tömegközlekedés nincs: a buszok több óránként járnak csupán, a felénk járó vonat max. sebessége meg 30 km/h (persze emiatt nem ildomos panaszkodnom, hiszen sok más településen még vonat sincs). A hétvégéről ne is beszéljünk, az idő tájt tömegközlekedésről gyakorlatilag nem beszélhetünk.

Gyakran vagyok Pesten és Nyíregyházán, ilyenkor nagyon sokszor utazom Ikarusokon: régiek, de nincs velük semmi gond.

De ha te másképp látod, meggyőzhetnéd a BKV vezetőségét: kiválasztasz X példányt az Ikarus-flottából, amiket selejtnek tartasz és lepasszolhatnátok nekünk. Mindenki jól járna.

2014. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
62%
Jól írta az utolsó van ahol még busz sincs :( !
2014. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk hozzá kell tenni, hogy szerintem a régi csuklós ikarusok, 280-as pl teljesen jó elrendezésűek, a forgó része is, hátsó része is. Bár a bőr vagy műbőr ülések amibe beleizzad nyáron az ember tényleg nem túl praktikusak. Tény hogy nem épp akadálymentesek, de normális helyeken akad 1-2 segítő kéz akik felteszik a babakocsit. Mondjuk ez utóbbinál meg erre gondolhatna az anyuka, mert vannak kicsi babakocsik, de vannak Hummer méretőek is.


Meg azért azt is nézném, hogy éjszakai járatokra, gettósabb helyekre a büdös életben nem küldenék új buszt, azért hogy összehányják, meg szétverjék.

2014. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!