Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez ellen mit lehetett volna...

Ez ellen mit lehetett volna tenni? (pofátlan büntetés)

Figyelt kérdés

Mai nap jövünk hazafelé szokás szerint osztálytarsammal a Ráckevei héven, még a budapesti határon belül vagyunk.

Jön az ellenőr, kéri a jegyeket, bérleteket.

(Megjegyzés: 2009 óta járunk ezen a vonalon, nap mint nap, mindig becsületesen megvesszük a szükséges bérleteket, ráirjuk a számot, nem bliccelünk.)


Mutatom. Rendben. Mutatja haverom.. mondja az ellenőr, hogy adja oda. Nyújtja felé, mondja hogy a-a, nem azt, a másikat (budapesten kívüli, zöld kiegészítő bérlet).


Azt mondja ez nem a magáé, át van írva a szám, ne próbálja átverni, mindketten tudják miről van szó. Rögtön mondtuk hogy ez mar pedig az övé, egyrészt velem vette, másrészt ki lopna, hamisitana egy 950ft os bérletet, meg úgy amúgy is hogy jön ahhoz hogy ilyennel megvádolja. Na most tudni illik az első 3 szám át volt írva, mivel rossz számot kezdett el rá felirni a diákról, de utána korrigálta. 20 napig egy ellenőr sem szólt, hogy ez így nem jó, nyilván nem fog ilyen miatt utána nézni. Kérte a diákot, hogy ez most 16 ezer lesz, vagy helyben 8. (középsulis diakok általában ugye tizezrekkel mászkálnak a zsebükben... )


Mondtam, hogy oda ne add neki, tudomásom szerint ő nem hivatalos személy, a diák igazolvány pedig okirat, nem veheti el. ő felvilágosított hogy ez mar rég nem igy van, meg különben is ez az ő beszélgetésük.


Haverom persze odaadta mielőtt eltudtam volna mondani a teljes mondandóm, és mar írta is a csekket. Mondtam h ne írja alá, arra sem kötelezheti, de itt is elkezdett oktatni. Mondtam, hogy akkor köszönjük az utazást, leszallunk. De ugye azt nem tudtunk, mert a nála volt haverom diákja... oda adta a csekket, és a "érvénytelen" bérletet elkobozta. Mondta hogy 250ft ért kicserélhette volna. Aha, és mégis ezt honnan tudja, ha 5 év alatt ez volt az első ilyen eset, és eddig egy ellenőrnek sem szúrta a szemét.


Tehát ilyen esetben mit lehet csinálni? Most fizetheti ki a 16 ezret, plusz vehet új bérletet. Nem tudja bizonyítani, hogy az övé volt, mivel azt elkobozta ő méltósága. Meg milyen jogon büntet meg egy olyan berletért, ami nem is arra a szakaszra volt érvényes? Ugyanis BPen belül voltunk, és a BP bérlettel semmi probléma nem volt. Nevetséges, hogy 5 éve fizeti a bérletet becsületesen, magánál tartja, és még érvényes bérlettel is megbüntetik, és egy fedél alá veszik azokkal, akik éveken keresztül bliccelnek.


A szép az egészben, hogy ez ugyan az az ellenőr volt, aki anno engem büntetett meg, mert nem volt a fél órája vásárolt bérletemre rairva a számom.



2014. márc. 18. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez szopás.

Sokmindent nem lehet csinálni, mert a bérletet elvette.

2014. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

mar semmit, le kell szallni, ott kell hagyni.

te jol csinaltad volna.

en nekem 1x eltunt diakostol, fel honapig, 1 jeggyel jartam.

van 1-2kocsog...koztuk

2014. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen jogos volt az eljárás. És az is szar duma, hogy 5 év után először volt ilyen honnan tudhatta volna? Elmegy az eső bérletpénztárba és megkérdezi... -.-'


Faterom is teljesen analfabéta a BKV szabályokhoz (még mindig a villamosjegy időszakban él) mégis tavaly elrontotta az igazolványszámát (megpróbálta fejből leírni :D ) elment a pénztárba, 250 forintért kicserélték neki.

Nem kellett hozzá sok ész.


Amúgy hülyeség amit előadtál, az nem sokat változtat, ha nem írja alá. Egy peres eljárásnál lényeges, ugyanis akkor utólag kell bizonyítani, de mivel a törvény feltételezi, hogy az igazolványaid veled vannak (ha nincsenek, akkor van feljelentésed az eltűnésükről!) ezért téged büntettek meg valóban.


Legközelebb nem firkálja át a bérletét, erre nem lehet mást mondani.

2014. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert mindenki tökéletes.

És az mivel magyarázandó, hogy olyan bérletért büntette meg, amelynek abban a helyzetben nem volt jelentősége? Ugyanis nem a budapesti bérletért kapott büntetést, mivel az rendben volt. Éppen a Kén utcánál jártunk, amely bőven BP közigazgatási határon belül van, oda pedig VOLT minden szőrszálhasogatást átvészelő érvényes bérlete. Akkor miért is kapta? Mert volt nála egy olyan bérlet ami máshol nem érvényes? Tehát ha én magamnál tartom a 2 évvel ezelőtti bérletet, ami ketté van tépve, azért megbüntet, mert "ez így nem lenne érvényes" ?

2014. márc. 18. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez az utolsó pont az, ami miatt nekem sántít az ellenőr eljárása. Tulajdonképpen az utazási jogosultságot már ellenőrizte az adott szakaszra az ellenőr és azt rendben is találta. Én ebből indulnék ki az ügyfélszolgàlatnak írt panaszomban. (De a büntetést inkább fizesse ki, mert ha nem lesz igaza, akkor rengeteg lesz a tartozása.)
2014. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utazás teljes időtartamára menetjeggyel kell rendelkeznie. Nem a Kén utcánál szállt fel, hanem a határ előtt.

Az más kérdés, hogy utólag az ellenőr már nem bizonyítja, hogy ő hol szállt fel, esetleg azt szóvá tehette volna, hogy barátom én Bp határon belül szálltam fel. De nem tette...

2014. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vágóhídon szálltunk fel, tehát teljes mértékben volt megfelelő bérlete.
2014. márc. 19. 04:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nos, tényleg a feltételezés jogos, a büntetés nem. rá is van írva szerintem a bérletre, hogy csak akkor érvényes, ha elsőre helyesen tölti ki, és ha nem, akkor menni kell pénztárhoz, és kérni egy újat felárért. az viszont, hogy határon belül utaztatok már, amiatt tulajdonképpen nincs joga megbüntetni, kb. ez olyan, mint hogy most meglátná, hogy nem dobtad ki az előző havit, és így megbüntet, mert lehárt bérlettel utaztál(jó, ez rossz példa, mert ha bemutatod az érvényeset, akkor csak 2ezer a központban...csak a gesztus hasonló)...a gond csak a bizonyítással van, ugyanis oké, ti azt mondjátok, hogy ott szálltatok fel...ellenőr meg azt, hogy pesten kívül szálltatok fel, és persze, hogy neki adnak majd igazat...természetesen ettől meg lehet próbálni a panasztételt, de elég kevés az esély a ti javatokra.
2014. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Panaszt kell tenni.
2014. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!