Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten nem divat várandóso...

Budapesten nem divat várandósoknak átadni a helyet?

Figyelt kérdés

Döbbenten tapasztaltam, hogy mekkora bunkó a budapesti utazóközönség. Nap mint nap szembesülök vele, hogy nemcsak, hogy terhes anyukáknak nem adják át az emberek a helyet, de sem időseknek, sem kisgyerekeseknek sem.

Inkább mereven néznek ki az ablakon, vagy úgy tesznek, mintha pont nem vennék észre, hogy van, aki igenis rászorul arra, hogy leülhessen.


Hogy lehetnek ennyire önzőek és figyelmetlenek az emberek?


Rejtett kamerával pár napot rögzíteni fogok és beküldöm valamelyik kereskedelmi csatornának, hátha akkor észbe kapnak, hogy mekkora bunkók.



2014. ápr. 24. 14:13
 1/10 anonim válasza:
87%

Ez általánosítás.

Nekem átadták a helyet várandósan is és kisgyerekkel is.


Persze sok a bunkó, ez igaz.

2014. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Észbe nem fognak kapni, legfeljebb lesz pár pár blogbejegyzés arról, hogy te mennyire gestapós vagy. Javulást ne várj. Az index fórumait érdemes tanulmányozni nyugger (sic!) ügyben, de kismamákkal sem jobb a helyzet.
2014. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Sajnos nem fognak észbe kapni.
2014. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem fognak észbe kapni.

Én viszont azt tapasztalom, hogy terhesen nem kaptam semmi "megkülönböztetést" (nem is vártam senkitől), viszont amióta megvan a babám, nagyon kedvesek, udvariasak, segítőkészek az emberek velem. Pedig most sem várom el.

Viszont vannak kismamák és kisgyerekes anyukák, akik szeretnek visszaélni a helyzetükkel, és azt hiszik királylányok lettek, mert lesz/lett egy gyerekük.

Lehet, ez miatt van már ez a közöny.


És lehet, hogy neked csak 10 percet kell állnod a buszon, amíg utazol, aki meg nem adja át a helyét, az épp 14 órás állómunkából tart hazafelé...

De tényleg vannak bunkók is.

2014. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Az előzővel teljesen egyetértek.


Általában átadom a helyem, de miután 4-kor keltem, 5 órát utaztam, 8-9 órát dolgoztam, rohangáltam, majd hazafelé két átszállással végállomástól végállomásig több mint egy órán keresztül utazok, fáj a fejem, minden bajom van, így 40-hez közeledve nem biztos hogy egyből fölpattanok, ha fölszáll valami kisebbségi szakadt és büdös ruhás hajléktalanszerű nyugger.


Amúgy azt a rejtett kamerázást jól gondold meg! Mert ha valakit lekamerázol közterületen és nem kérsz a felvételhez beleegyező nyilatkozatot, személyiségi jogokat sértesz és könnyen téged hurcolhatnak meg.

2014. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Gyakori utazóként azt tapasztalom, hogy nem bunkóbbak, mint vidéken, legfeljebb figyelmetlenebbek, nem mérjük egymást végig annyira egy tömött járművön.
2014. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Ez is igaz!

Budapesten egymást sem mérik végig és őket sem érdekli, hogy ki mit gondol róluk. Pl Bp-en majdnem mindenki turkálós cuccokban jár a járműveken is. Míg pl Pécsen, vagy Szegeden kis túlzással kosztümben, öltönyben sétálnak az emberek ha csak az utcára vagy egy plázába mennek el.

2014. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Várandós nőknek átadom a helyet.

Kisgyerekes nőnek nem. A nőnek ugyan átadnám, de egyből leültetné a csemetéjét. Hadd erősödjön csak.

Nyugdíjasoknak meg végképp nem adom át. Miért is tenném? Én havi tízezer forintért utazom, ők ingyen. Aki nem fizet egy szolgáltatásért, az számítson rá, hogy a szolgáltatás esetleg nem a legtökéletesebb. Tízezerért pedig talán elvárhatom az ülőhelyet.

2014. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Tipikus, hogy járdán párhuzamosan, kötelékben tologatják a babakocsikat...... közben trécselve letojják, hogy szemben is közlekednének!

Mindenki más térjen ki, menjen a sárban, hiszen ők a hős Nők, akik gyereket tologatnak......

Újabban inkább megállok cipót kötni, nem térek ki, de válaszul megvárják az akciót és utána a sárba kényszerítenek.


No, ennek ellenér buszon átadom nekik a helyet.

2014. ápr. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Jaj már megint ilyen kérdés? Én szinte mindig olvasok, nem fogom azzal tölteni az utazó időt, hogy éppen kinek kéne a hely, nah meg fél órát metrozok, állva meg mindenki nekem nyomul, pfff.

Ha kell a hely valakinek, szól.

Én cukorbeteg vagyok, simán ki tudom nyitni a számat, hogy vércukrot mérnék és fél percre kéne a hely, mert 2 kézzel nem tudok kapaszkodni, meg vércukrot mérni.

2014. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!