Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most ballagtam a gimnáziumból,...

Most ballagtam a gimnáziumból, a nyáron vehetek vasútra diákbérletet? Egyáltalán diáknak számítok az egyetem megkezdéséig?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A diákigazolványod érvényességi idejéig vehetsz diákbérletet, utána nem.
2014. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy szeptemberig érvényes.
2014. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 reptoid ***** válasza:
100%
Igen, sőt nem csak szeptember végéig, hanem egészen október 31-ig.
2014. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, el is felejtettem.

Igen, okt. vége

2014. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A diákigazolvànyod október végéig érvényes kedvezményes utazáshoz. De ha elveszted, nem tudod pótolni!
2014. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 reptoid ***** válasza:
Elvileg el is kell majd tőlük venni, úgyhogy egy igazolást fog majd kapni, ami feljogosítja a diákigazolvánnyal járó kedvezmények igénybevételére.
2014. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez mekkora baromság, hogy elveszik, mert sok helyről olyan infó jön le, hogy semmilyen igazolást nem kaptak. Na és ha nem adja le az ember, akkor mi van?
2014. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 reptoid ***** válasza:

Igazolást nem biztos, hogy adnak automatikusan, kérni kell, akkor muszáj nekik.


[link]


Igazából azt meg lehet csinálni, hogy azt mondják, elhagyták, akkor nyilván nincs mit beszedni. Azonban (én legalábbis úgy hallottam) ellenőröknél már lehet egy leolvasó, ami a matrica számát be tudja olvasni, aztán gondolom a státuszát lekérdezni. Mivel az igazolvány már be lett jelentve elhagyottként, ezért gondolom tudják központilag érvényteleníteni, szóval akkor jobban jár az igazolással.

Én csak helyi és helyközi buszon szoktam utazni, ott ilyet még nem láttam, de vasúton lehet van.

De ha nincs is, ha felmerül a gyanú, utólag biztosan meg tudják állapítani, hogy az az igazolvány elhagyottnak van jelentve.


Hogy mi értelme? Biztosan egyre több a visszaélés a matricákkal b

2014. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Einsteinke ***** válasza:
Én tavaly ballagtam és nem vették el a diákigazolványom, okt. 31-ig röhögve használtam.
2014. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Röhejes, hogy elveszik, sokkal ésszerűbb lenne, ha érvényes lenne október végéig. Ha valaki nem tanul tovább, akkor is megérdemel ennyit, na meg ha nem tévedek, a TB is még egy kis ideig biztosítja (Ezt nem tudom meddig, talán nyár végéig?), azaz jogilag diák.


Na meg ha valakinek nincs diákja, akkor nem diák? Tehát a 12. és az egyetem közötti nyáron diákmunkát sem végezhet? Vagy ez hogyan van akkor?

2014. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!