Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most ballagtam a gimnáziumból,...

Most ballagtam a gimnáziumból, a nyáron vehetek vasútra diákbérletet? Egyáltalán diáknak számítok az egyetem megkezdéséig?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 13:47
1 2
 11/13 reptoid ***** válasza:

Adják az igazolást, mint mondtam, attól még ugyanúgy jogosult a diákigazolvány nyújtotta kedzvezményekre. Viszont az igazoláson nincs matrica, így nem tudnak vele csalni. Igazolással ugyanúgy elvan október 31-ig, vagy amíg meg nem jön az új diák az egyetemtől. Mondjuk utóbbira újabban bőven tovább kell várni, szóval kap majd az egyetemtől is új igazolást, csak másik szöveg lesz benne aláhúzva okként.


A TB az a diák érvényessége + 45 nap.


A 12. évvégi és az egyetem közötti időszakban való munkavállalást nem tudom. Pont tavaly volt belőle kavarás, hogy elvileg engedve volt, de aztán egy másik rendelet tiltotta talán, aztán valamilyen megoldást találtak. Hogy tényleg megoldás volt-e, vagy mostmár nem lehet ekkor dolgozni, azt nem tudom, nem követtem figyelemmel, de gondolom csak lehet, másképp lett volna nagyobb felzúdulás.

2014. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Einsteinke ***** válasza:
Tavalyig az elballagott diákok nem vállalhattak a nyáron munkát csak miután beiratkoztak az egyetemre vagy szakképzésre mert az érettségi végeztével megszűnt a tanulói jogviszony és csak az új iskolába való beiratkozás után volt újra ami augusztus vége, azaz abban a 2 hónapban nem vállalhattak diákmunkát.
2014. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Einsteinke ***** válasza:
Jah és ezen változtattak, most már lehet dolgozni.
2014. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!