Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV diákbérlet?

BKV diákbérlet?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem van hogy én nem Budapesti lakos vagyok hanem másik megyében lakom és vehetek-e diákbérletet és használhatom-e úgy hogy nem fognak megbüntetni BKV-n? Másik megyében lakom csak sűrűn leszek a fővárosban nyáron. ( tanuló vagyok de nem Pesten tanulok)

2014. máj. 19. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van érvényes magyar diákigazolványa annak jár, független attól, hogy egyébként hol laknak.
2014. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oké köszönöm szépen
2014. máj. 19. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom h bkv-n hogy van de más tömegközlekedési eszközön (MÁV) csak lakhely és iskola között lehet bérletet venni, illetve iskola városában helyi tömegközl. bérletet;
2014. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 3. félig hibásat mondott.


Érvényes (!) nappali és esti tagozatú diákkal HELYI közlekedésben tanulóbérletet bárki bárhol válthat. Függetlenül az iskola helyétől. Tehát egy Pécsre járó diák is vehet Miskolcon vagy Budapesten HELYI bérletet.


HELYKÖZI forgalomban csak az iskola és a lakhely között váltható diákbérlet.

2014. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!