Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kistarcsán milyen látnivalók...

Kistarcsán milyen látnivalók vannak kirándulás szempontjából? Hogy lehet oda vonattal Győrből eljutni? Csak Budapesten keresztül?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

kistarcsa?

győrből?

úgy hogy át kell teljesen keresztül utaznod pesten, kelet nyugat irányban, és egy kis településen akarsz látnivalót keresni?

semmi nincs ott!

2014. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért, mert ott van a Flór Ferenc kórház, ahová vinnünk kell a rokonunkat. Gondoltam, akkor szervezzünk kirándulást oda. De akit viszünk a kórházba (nagyon öreg), nem tudhatja, hogy Budapest közelében van Kistarcsa, mert utálja a fővárost.
2014. jún. 3. 22:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a kórház a város szélén van!

ha jól emlékszem a pest táblától beljebb!

van ott egy csomó hipermarket,oda is eltudtok menni körbenézni, ha szeretek üzletekben nézelődni!

2014. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Győrből a Délibe vagy a Keletibe megy a vonat? Végül is mindegy, mert a legegyszerűbb lenne metrózni az Örsig, aztán HÉV-vel kimenni Tarcsára. Persze ha a papa utálja Budapestet akkor ez necces.

Budapestet kikerülni max az M0-n lehet, de akkor autózni kell. Persze bizonyos esetekben ez nem csak gyorsabb, hanem kifizetődőbb is.

Vonattal nem tudjátok kikerülni Budapestet szerintem, mert mindegyik érinti valamelyik pályaudvart.

2014. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet, hogy valahogy kocsival is megoldjuk... De úgy hallottam van ott valami "történelmi tábor" is? Ez pontosan mi? Lehet látogatni?
2014. jún. 3. 23:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülye nem lehet senki, hogy még átutazni sem képes a fővároson a saját egészsége érdekében, csak azért, mert "nem szereti".

Megoldás lehet, hogy bekötitek a szemét, hát nehogy már bolondot csináljon belőletek...

2014. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Az nem történelmi, hanem internálótábor Kistarcsán :) Egyelőre úgy tudom csak tervek vannak a megnyitására, nem tudom átalakították-e már. De mindenesetre ha odamentek, akkor meg tudjátok nézni, hogy nyitva van-e. Már az ömagában egy kirándulás :)
2014. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hülyén hangzik... de hát ilyenek a vénemberek :D Majd elaltatjuk, vagy bekötjük a szemét. :D Ja, hogy az egy internáló tábor... most néztem utána, tényleg nem egy történelmi tárlatvezetés, elég ramaty állapotban is van...
2014. jún. 4. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Születésemtől fogva Kistarcsán lakom, szóval tudok segíteni, ha szeretnéd. :)

Előszöris az eljutás: Hát nyilván vonattal a Déli-p.u-ig, majd onnan 2-es metróval az Örsig (Örs vezér tere), és onnét a H8-as jelzésű Hévvel Kistarcsáig. Ez a legkönnyebb módja tömegközlekedéssel, a többi sokkal bonyolultabb, szóval az általad elmondottak alapján lehet, hogy kocsival célszerűbb lenne kerülőúton jönni idáig.

A helyi kórház pont Kistarcsa legszélén van (egyébként egy nagyon jó kórházról van szó), viszont a helyi látnivalók beljebb helyezkednek el.

Az általad (és mások által is) említett internálótábor egy körbekerített területen található, ahová nem lehet bemenni csak úgy. (Igazából nem őrzi senki, de ez most más kérdés, és ezzel csak a helyiek vannak tisztában). Szóval kívülről meg lehet nézni, mert elég sok épület áll még, de a bemenetel nem javasolt... Egyébként pont mellette van az egészségház is + a "Csigaház" is, ami a helyi művelődési ház (itt szoktak zajlani a különböző kulturális programok) és előtte egy elég szép tér. Aztán van itt még "Hősök tere", ami gyönyörűen meg van csinálva (térkő,virágok,füves park,székelykapu), főleg pár napja volt egy virágosítási akció is, úgyhogy most még annál is inkább szebb minden... Ezen kívül még jópár látnivaló van itt (terek,szobrok,templomok,stb.). Egyébként tudom ajánlani Kistarcsa honlapját is, azon belül a "turizmus" menüpontot, ahol minden ott van. :)

Remélem segíthettem, ha bármi más kérdésed van csak kérdezz bátran!

2014. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a részletes választ, ezek szerint mégis csak van sokminden ottan. Úgy látom, a vonat tul bonyis lenne, nagypapám biztos kiborulna a pesti átszállástól... Pedig a vonat jobb lett volna nekem :D


És ha autóval vinnénk, akkor a kórháznál van elég hely parkolásra? És biztonságos? Nincsenek mocsok sötétbőrüek a közelben? (ha érted mire gondolok :D) mert anyum mikor egyszer elment dolgozni, cigók feltörték a kocsiját, ezért nem nagyon szeretünk ismeretlen helyen parkírozni.

2014. jún. 4. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!