Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érdről kellene eljutnom...

Érdről kellene eljutnom Kistarcsa kórházba. Valaki tud arra választ, hogy: 1. A 92-es buszra az Őrs vezér téren fel tudok-e szállni? 2. A kórházig csak egy bkk jegyet kell vennem, vagy valami kiegészítőt is? Köszi látatlanban is.

Figyelt kérdés

#sajnos #kedden.
2014. jún. 5. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj hévvel inkább! Kiegészítő se kell, mert pont a kórházig tart a határ.
2014. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a Google a barátod, tehát azt egyből láthatod, hogy a 92-es nem áll meg a Örsön.


Másrészt BKK útvonaltervező is segít egy kicsit: [link] (Amúgy ugyanazt javasolja, mint az első válaszoló vagy én javasolnék.)


Harmadrészt ha van bérleted, akkor nem kell külön jegyed; viszont ha nincs, akkor összesen három-három kellene oda-vissza, mert a metróról metróra szálláshoz nem kell.

Szóval ha aznap vissza is akarsz menni Érdre, akkor lehet, hogy jobban megéri egy napijegyet venned.


Megjegyzés: régen azt írták rá a bérleteimre, hogy érvényes „a Budapest közigazgatási határán kívül eső első megállóig”, most meg mindenhol azt olvasom, hogy csak „Budapest közigazgatási határán belül” érvényes. [link] Márpedig Kistarcsa, kórház már épp ezen kívül van, szóval nem vagyok benne biztos, hogy nem kell kiegészítő jegy a bérletre.


Még arra figyelj, hogy Gödöllőre induló HÉV-re szállj az Örsön, mert a vonal Cinkotánál ketté ágazik. Nem mintha onnan nem lenne sétálható távolságra a kórház, de ott a városhatárnál a gyalogos közlekedés is érdekes.


(Bocsánat, hogy a 2. kérdésedre nem tudtam érdemi választ adni.)

2014. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Nem, a 92-es, lakossági kérésre, még mindig csak Rákosszentmihály vasútállomástól indul, sajnos.

2. A 92-es buszra nem kell kiegészítő jegy. Kistarcsára sem. A HÉV-re azonban igen, ott Ilonatelep a zónahatár.


Ha van Budapest-bérleted, akkor a H8 H9 HÉV-vel, vagy a 44, 45 buszok egyikével menj el Sashalomig, ahol át tudsz szállni a 92-esre. De mehetsz a 44, 176E, 276E buszokkal is Mátyásföld, repülőtérig is, ott még kényelmesebb az átszállás.


Ha nincs Budapest-bérleted vagy van, de fontosabb a kényelem, akkor H8 HÉV-vel utazz Kistarcsa, kórházig. A viteldíj 350+250 Ft.

2014. jún. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
elég sokat utaztam Gödöllő felé és csak a kórháztól kellett a kiegészítő. De a pénztárnál megmondják és az tuti biztos lesz.
2014. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen a térképen rajta van a zónahatár:

[link]

Itt, Kistarcsa, Kórház megálló, még a zónahatáron belül van, vagyis a HÉV-en sem kell, kiegészítő jegyet venni.

2014. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Végy két átszálló jegyet. Először a 4es metrón lyukassz Kelenföldnél, onnan menj ki a Keletibe. Szállj át a 2es metróra (nem kell újra kezelni, csak simán szállj át), menj el vele Örsig. Onnan a gödöllői hévvel ki is tudsz menni Kistarcsa Kórházig (eddig el tudsz jönni sima jeggyel, nem kell venned újat) a jegy kezelésével. 1 db átszállójegy oda, 1 vissza. Ez a legegyszerűbb és legolcsóbb verzió. Hidd el, Mátyásföldön lakom, naponta járok Kistarcsára.
2014. jún. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nemrég jártam ki oda, egy rokonomat látogatni. HÉV-vel érdemes mindenképpen. A napijegy, hetijegy, bérlet, stb. érvényes a kórházig, ezt a kaller mondta amikor kiegészítőt akartam tőle venni. Csak a vonaljegyhez kell kiegészítő, mert az Ilonatelepig érvényes.
2014. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!