Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen tapasztalaitok vannak...

Milyen tapasztalaitok vannak a vonatpótló buszokkal?

Figyelt kérdés

Csütörtökön utaznék az ország egyik végébõl a másikba, már a jegyeket is megvettem. Füzesabony és Mezõkövesd is útba esne de itt meg vonatpótló buszok közlekednek. Az érdekelne, hogy mire számíthanék ha útnak indulok, pontosak-e, sokat kell várni?

Ha késne az baj lenne mert Miskolcon nem érném el a csatlakozást a következõ vonat innen meg egy óra múlva indul, csak az meg nem áll meg abba a faluba ahol leszállnék. Nem tudom elmerjek-e indulni.


2014. jún. 10. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Késni tuti fog, már csak azért is, mert minden állomáson egy percet áll menetrend szerint a vonat, a buszra egy perc alatt nem száll fel mindenki. Meg a busz hosszabb úton megy, lassabban, mint a vonat toronyiránt. Én elindulnék a helyedben a hamarabbi vonattal, a hamarabbi vonathoz is van pótló, lehet hamarabb odaérsz így Miskolcra, de tuti meg lesz a csatlakozásod. Ez most egy ilyen helyzet.


De holnapra lehet, hogy az egyik vágányt átadják, és nem kell majd pótlózni, igaz, akkor késések még lesznek az tuti... Tehát akkor sem kellemes bevállalni ilyen 10-15 perces csatlakozásokat.

2014. jún. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. jún. 11. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A jelenlegi állás szerint holnap üzemkezdettől egy vágányon járható lesz a pálya, így lehet, nem is lesz pótlód.
2014. jún. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez garantált késés sajnos: ha vonatpótlás van, akkor azért, ha egyvágányozás, akkor meg azért, plusz sebességkorlátozás is van. Ezért érdemes alternatív eljutási lehetőségeket kinézned. Konkrétumok híján nincs javaslatom, de pl. kiírhatod a buszmenetrendeket magadnak.
2014. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak jó tapasztalatom van az eddigi vonatpótlózásaimmal kapcsolatban. Már ott várt, amikor megérkezett a vonat, kellemesen eltelt az út a 3 állomással később található helyig, ott pedig szintén indulásra készen állt a vonat, amivel folytatódott az út.


Vagy volt olyan, ott is ugyanilyen gyors volt a dolog, viszont biciklivel voltam, még azt is megengedték, hogy felvigyem a buszra a biciklimet, az utastérbe. Nagyon rendesek voltak, pedig fel voltam készülve, hogy ha kell, meg tudjam tenni közúton, biciklivel az állomásközt.

2014. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kétszer utaztam eddig vonatpótló busszal, egyszer az ostrák vasút emeletes busza volt, amire adtak helyjegyet, ment a klíma, sőt még 1. osztály (!) is volt rajta. A másik esetben valami magán busz volt, itt is IC vonatot pótolt, de a busz nem egészen úgy nézett ki...
2014. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!