Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Más országban is ennyi ideig...

Más országban is ennyi ideig tart egy 2,9 km hosszú villamosszakasz felújítása?

Figyelt kérdés

A budapesti 3-as villamos felújítása 2013 novemberének elején kezdődött. Ekkor kezdték el feltúrni az Örs vezér tere és a Kőbánya alsó vasútállomás közti 3 km-es szakaszt. Azóta eltelt több mint 7 hónap, még mindig nem adták át, sőt, úgy fest, hogy augusztus 31-nél előbb nem is fogják.

Ez az idő reálisnak mondható a felújítással kapcsolatban, vagy máshol ez sokkal gyorsabban megy/menne?


2014. jún. 16. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy nem tart ilyen sokáig jól menő országokban, de maga az út felújítás is ez a kérdés. A 37.-es főútvonalnál kb. 2-3 év alatt belehúztak, az most korrekt, mert tavaly vagy tavaly előtt nem mertem az autómra feltenni az alu felnit, inkább beszereztem lemez felnit.

Jövő hétre biztos készen van:)

2014. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

az gyors tempó...

gondolj a 4es metrora...

2014. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Itt eleve sokat csúszott a kezdés, hiszen kora tavaszi kezdés esetén sokkal kevesebbet állt volna a munka, ehhez képest novemberben estek neki, mert csúszott az előkészítés. Szóval a projektmenedzsment tuti mem volt tökéletes.


Aztàn kérdés, mi a műszaki tartalom? Ahol nincs nyomvonal-korrekció vagy megàlló-àthelyezés, nincsenek forgalomtechnikai vàltoztatàsok a projektben, ott nem kell közműkivàltàsokat sem végezni. Márpedig itthon ez a megbízható közműtérképek hiánya miatt komolyan meg tudja lepni a kivitelezőket.


Az ütemezési igények is meghatározók. Míg mondjuk Kamaraerdőben nem okozna kàoszt, ha az egész vonalszakaszon egyszerre zàrnák le az útàtjàrókat és kerítenének el munkaterüketeket, addig Kőbánya központjàban ez egy fontos szempont.


Amúgy most azért csúsztak meg még pár hónappal, mert a hasznàlaton kívüli Liget téri aluljáró pálya alatti szakaszát muszàj újraszigetelni és ezt nem lehetett előre tudni.

2014. jún. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bullshit...


96'-ban voltam Floridában. 2 nappal érkeztem egy olyan hurrikán után, ami szó szerint elmosta a várost. Csak a stabil beton épületek maradtak meg (arrafelé szinte minden lakóház könnyűszerkezetes). Az UTAT, a pázsitot, a fákat tövestül, az épületeket, a tetőket, mindent kitépett vagy szétszaggatott a szél.


Gondoltam is magamban, faxa kis nyaralás lesz egy katasztrófa súlytotta övezetben.


2 héttel később úgy nézett ki a város, hogy ember nem mondta volna meg, hogy előtte 2 héttel nem tudott a taxis elvinni a hotelig, mert NEM VOLT ÚT! Pálmafák felállítva, pázsit újratelepítve, út újraaszfaltozva, házakon újra tető... Nyoma sem volt a hurrikánnak.


És abban a városban van kb. 200 km aszfalt út.


Szóval aki jön itt nekem azzal, hogy egy 2,9 km-es villamos és út felújítása fél évig tart az szemmel láthatóan MO-n él...

2014. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg a Sibrik M. úti felüljárót.

2015 októberre lesz kész állítólag,persze ha addig elég pénzt le tudnak nyúlni...

Feltúrták,utána kb 1 hónapig egy kavicsot nem raktak arrébb,ott volt hagyva,mert jöttek a választások....

2014. jún. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!