Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha az ellenőr provokálja az...

Ha az ellenőr provokálja az utast, és az utas megüti, akkor kinek lesz igaza?

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ellenőrnek
2014. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
95%
Az utasnak semmiképp nincs joga fizikálisan bántalmazni a társaság bármilyen emberét, legyen az akár buszvezető, ellenőr, bárki. Másrészt mi számít provokációnak, ha elkéri a bérleted-jegyed odaadod, és rendben vagy.
2014. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha az ellenőr ordít és meg próbál megütni, akkor én visszaüssek ?
2014. jún. 21. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Csak abban az esetben ha ő üt először (lökdösés nem számít), onnantól kezdve jogos önvédelem.

(persze ezt bizonyítani is kell)

2014. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A vita ott kezdődik amikor Józsika úgy gondolja minek neki jegy, mikor csak két megállót megy, igen ám, abba viszont nem gondol bele hogy fel száll az első ajtónál az ellenőr, és pont megbünteti 16e ft-ra.

Ilyenkor jön az hogy " Há mi? Ne csináld mán, két megállóút mentem csak, mit izélsz?" Amikor meg kérné az ellenőr a papírokat, Jóska feláll és lever neki egyet, persze hogy Ő fog még büntetést kapni

2014. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a jegy nélkül utazás olyan mint az hogy,elmegyek hozzátok,telegittelem a budit,nem húzom le és mikor kérdezed hogy "Hé hát ez meg mi?" na akkor egy kőbányai félkörívest elhelyezek a tarkódra. Aztán feljövök ide és megkérdezem igazam volt-e.De mind1 is hiszen a sz@rt neked kell el takarítanod:)


Félre a tréfával. Ha provokál akkor mindenképp olyan helyen csapd le hogy ne legyen kamera. Pont akkorát hogy ne keljen fel egyből,aztán olaj.

2014. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Ha az ellenőr ordít és meg próbál megütni, akkor én visszaüssek ?"


Nehezen tudom elképzelni a szituációt:


Ellenőr: Jó napot kívánok, jegyeket, bérleteket kérem kezelésre felmutatni!

Te: parancsoljon uram (érvényes jegyet/bérletet átad)!

Ellenőr: Na mi van kisköcsög, kell a balhé?! Pofán baxxalak r0hadék? He? Mit nézel? He?


Így történt, igaz? Véletlenül sem úgy, hogy nem volt jegyed és még pofátlan is voltál?

2014. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Az ellenőrök többen vannak (legalább ketten), utasok nem fognak tanúvallomást tenni nagy eséllyel, így amit az ellenőrök mondanak, azt tekinti a rendőrség igaznak. Már amennyiben annyira ütöttek meg, hogy meg se látszódik. De nem a verekedés a jellemző rájuk, hanem a feltartóztatás a rendőrség/közterület felügyelet kiérkezéséig.


Nem szeretem a bliccelőket, viszont az ellenőrök stílusán is van mit finomítani, mind a két oldal sáros, és mindegyik a másik oldalt hibáztatja ahelyett, hogy előbb magukba néznének. Nekem ez a véleményem.

2014. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádom az ilyen kérdéseket: "Én nem vagyok soha semmiben sem hibás, csakis a másik lehet a hibás"; vagy "Én ott sem voltam, de bántott, pedig csak messziről néztem rá - provokálva". Meg kellene tanulni a szabályokat betartani, és akkor nem lenne cirkusz...
2014. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!