Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debreceniek figyelmébe! Mit...

Anowind kérdése:

Debreceniek figyelmébe! Mit gondoltok a DKV-ról, sofőrökről és az ellenőrökről? Na itt egy pár példa mik történtek már 10 éves utaskénti pályafutásom alatt! De ennél ezerszer több sztorim lenne.

Figyelt kérdés

Sajnos nekem nagyon rosszak a tapasztalataim, nem egy nem két bunkó sofőrt, ellenőrt láttam már. (De volt mikor az utas bunkózott).


Példák az esetekre:

- Ha az utas udvariasan kérdez, bunkó stílusban válaszolnak vissza a sofőrök!

- Sok buszsofőr hiszi magáról, hogy ő a király bármit megtehet!

- Még nem indult ki piros lámpa miatt a busz a megállóhelyről, de az akkor odaért utasnak már azért se nyitja ki.

- A busz késik de ő van felháborodva ha az utas szóváteszi felszállás közben.

- Ellenőrök: Minden kis piti s*rságért megbüntetik az embert csak, hogy a jegy- és bérletárakon felül is legyen bevételük.

- ÉS A LEGPISZKOSABB DOLOG: HA EGY GYERMEK VÉLETLENÜL NEM VETTE MEG A JEGYÉT (ESETLEG MERT SZEGÉNY A CSALÁD ÉS NEM TUDJA MEGVENNI)) A SOFŐR TAJTÉKZIK MÉRGÉBEN, HOGY MÉGIS MIT KÉPZEL, HOGY FELSZÁLL! Ilyen esetnek is voltam szem és fültanúja.

- Vagy épp a sofőrnek nincs kedve megállni egy-két felszálló miatt a megállóba.

- De van brutálisabb is: 48 éves családos ember létére stírölje a csajokat az OK... de még ki is kezd vele? Ráadásul jóval fiatalabb tizenéves lányokkal! Természetesen volt már rá példa mikor a csajnak sem állt ellenére a dolog... De erre még azt mondom OK nincs közöm hozzá, ez rendben is van.

- A jegyárakról, bérletárakról (vagyis lopásról) már nem is merek beszélni.

- Az első ajtózás még rendben is lenne akkor, ha a sofőr oda is figyelne mikor szállunk fel és nem jönne utána az ellenőr 5 perc múlva a jegyeket és bérleteket kérni.


Volt barátnőmet azért büntették meg mert alufóliában vitt egy kis kenyérhajat otthonra. És hát élelmiszert nem szabad a buszra vinni ugyebár.

De az utasok se tiszták mindig: Az egyik utas pl. megkérte az ülő utast, hogy üljön már beljebb, az meg azt mondta: a csipáját nyissa ki, van még elég hely!

Debreceniek véleményére, tapasztalataira vagyok elsősorban kíváncsi de bárki leírhatja a saját lakóhelyi tömegközlekedésről alkotott véleményét. Miben jobb-rosszabb mint Debrecenben!



2012. júl. 20. 15:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszert nem szabad buszra vinni? És aki boltból jön?
2012. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

"HA EGY GYERMEK VÉLETLENÜL NEM VETTE MEG A JEGYÉT (ESETLEG MERT SZEGÉNY A CSALÁD ÉS NEM TUDJA MEGVENNI)) "


És? Kit érdekel? A szolgátlatás nincs ingyen se szegénynek se gazdagnak.

A tömegközlekedés nem a létfenntartás része, lehet gyalogolni is...

2012. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy mindenkinek fizetni kell, de azért egy gyereket leoltani én azért tudod sajnálom, mert nagy valószínűséggel a szülei nem adtak rá pénzt. És egyébként a jó sofőr a vezetéssel törődik!
2012. júl. 20. 16:25
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem, a jó sofőr a rábízott feladatok maradéktalan ellátásával törődik.

És ha a sofőrre a menetjegyek elsőajtós elleőrzése is rá van bízva, akkor igenis folgalkozzon ezzel is.

És engem nagyon nem tud érdekelni ki nem adott rá pénzt- Igen, sokszor nekem sem volt bérletem, mert nem tehetük meg, ellenebn volt két szép szál cingár lábam, és hazsnáltam, nem próbálkoztam be, hátha a sofőrbácsi nem veszi észre.

Nagyon nem tudom sajnálni, mert a fizető utasokat lopja meg...

2012. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 reptoid ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem kicsit túlreagálod a helyzetet. Rám is szólt már sofőr, hogy ne morzsázzak, mikor a kezemben volt a kifli. Teljesen logikus, neki kell utána kitakarítani. Ha meg van benne valami vaj vagy lekvár és az ülésre megy, akkor aztán lehet vele szenvedni.


A többi kifogásod eléggé szabadon megfogalmazott, általános dolgok, nagyon nem lehet velük mit kezdeni.

Ha nem áll meg a sofőr a megállóban, akkor tessék betelefonálni, időpontot, rendszámot (hatalmas betűkkel rajta van) bemondani, aztán majd intézkednek.

Az ellenőrös 5 perces dolgot nem igazán értem, ha 5 perc alatt nem tudsz lekezelni egy jegyet, akkor végképp ne szállj fel. Az vagy 2 megálló. Az első ajtónál pedig ugyanúgy van jegykezelő.


Nekem a járatsűrűséggel van bajom. Borzasztó, hogy egy órában max 2x járnak buszok, vagy még úgy se.

Na meg hogy megszűnt a 28-as... Az egy ikon volt :D


Ellenőrrel egyszer volt gondom, akkor írtam is panaszlevelet nekik, ami után szépen bocsánatot kértek.

2012. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Na igen a járatsűrűséget kifelejtettem. De azzal nagyon én nem problémáznék annyira nincs bajom vele.

Lehet én is minden vackon felhúzom már magam. De nagyon sok igazságtalan dolog történik.


- Első ajtózás: A sofőrre rá van bízva ez idáig rendben is van, de engem és sokakat az zavar, hogy nem is néz közben oda. A potyázó utas engem is szokott zavarni, ha azt leszállítja a sofőr, nem szólhat senki és én sem. De rengetek kötekedő alak is megfordul a buszon és azokat valamiért sosem szállítja le.

Megjegyzem bérletem van mert még mindig olcsóbb mint a benzin.

2012. júl. 20. 16:48
 7/22 anonim ***** válasza:
2%
Kedves kérdező rettenetesen örülök, hogy ez a legnagyobb problémád, hogy ilyenekkel foglalkozz! Tiszta szívből kívánom neked annyi pénzed se maradjon, hogy egy buszjegyet tudj venni! Remélem akkor lesz jobb dolgod is mint ilyenekkel foglakozni...
2012. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Kedves válaszoló"!


Tudod engem nagyon sok minden érdekel és mivel gyakorlatilag bármit kérdezhet az ember, gondoltam beszélgetek másokkal ezekről a problémákról is. Nem feltétlen mindenben nekem lehet igazam, elfogadom más véleményét is, sőt néha rávilágítanak arra, hogy valamiben én gondolkodtam eddig rosszul. De az, hogy te azt kívánod buszjegyre se legyen pénzem az már meredek. Ugyebár rosszat senkinek nem kívánunk ez nálam alapvető, a másik, hogy valós tényeket közöltem a debreceni tömegközlekedésről. És azt nem írtam, hogy ez a legnagyobb problémám... hanem ez egy probléma a sok közül.

2012. júl. 20. 20:00
 9/22 anonim ***** válasza:
30%

- Ha az utas udvariasan kérdez, bunkó stílusban válaszolnak vissza a sofőrök!

- Sok buszsofőr hiszi magáról, hogy ő a király bármit megtehet!

SAJNOS ILYEN IS VAN.

- Még nem indult ki piros lámpa miatt a busz a megállóhelyről, de az akkor odaért utasnak már azért se nyitja ki.

TELJESEN JOGOS, A BUSZ A LÁMPA MIATT MÁR FORGALOMBAN VAN, NEM A MEGÁLLÓBAN.

- A busz késik de ő van felháborodva ha az utas szóváteszi felszállás közben.

MIÉRT TESZI SZÓVÁ AZ UTAS? Ő SOHASEM KÉSETT EL SEHONNAN? NEM JÁRT MÉG FORGALMAS ÚTON? NEM VOLTAK PROBLÉMÁI (ESETLEG PONT EGY MÁSIK UTAST KELLETT ÚTBAIGAZÍTANI EGY MEGÁLLÓVAL ELŐBB)?

- Ellenőrök: Minden kis piti s*rságért megbüntetik az embert csak, hogy a jegy- és bérletárakon felül is legyen bevételük

VÉGÜLIS EZ A DOLGUK ÉS AZT HISZEM JOGOSAN CSINÁLJÁK.


VÉLETLEN NEM LEHET NEM VENNI JEGYET.

- De van brutálisabb is: 48 éves családos ember létére stírölje a csajokat az OK... de még ki is kezd vele? Ráadásul jóval fiatalabb tizenéves lányokkal! Természetesen volt már rá példa mikor a csajnak sem állt ellenére a dolog... De erre még azt mondom OK nincs közöm hozzá, ez rendben is van.

HA NINCS KÖZÖD HOZZÁ,ÉS RENDBEN VAN, AKKOR MINEK ÍRTAD LE?

- A jegyárakról, bérletárakról (vagyis lopásról) már nem is merek beszélni.

EZT MEG NEM A SOFŐR,HANEM AZ ÁLTALAD MEGVÁLASZTOTT KÉPVISELŐK DÖNTIK EL.

- Az első ajtózás még rendben is lenne akkor, ha a sofőr oda is figyelne mikor szállunk fel és nem jönne utána az ellenőr 5 perc múlva a jegyeket és bérleteket kérni.

A SOFŐRNEK IS ÉS AZ ELLENŐRNEK IS MEGVAN A FELADATA. AZ ELLENŐR A SOFŐRT IS ELLENŐRZI EKKOR.

Volt barátnőmet azért büntették meg mert alufóliában vitt egy kis kenyérhajat otthonra. És hát élelmiszert nem szabad a buszra vinni ugyebár.

BIZTOS VOLT OTT MÁS IS,EZ NEM BÜNTETENDŐ, FŐLEG, HA EL VOLT CSOMAGOLVA.

De az utasok se tiszták mindig: Az egyik utas pl. megkérte az ülő utast, hogy üljön már beljebb, az meg azt mondta: a csipáját nyissa ki, van még elég hely!

ÉS ENNEK MI KÖZE A CÍMBEN ÍRT SOFŐRÖKHÖZ ÉS ELLENŐRÖKHÖZ?


SZÓVAL SZERINTEM A DEBRECENI TÖMEGKÖZLEKEDÉSSEL SEMMI PROBLÉMA - AZAZ VALAMI MÉGIS...

2012. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

BKV -ra rendszeresen szállok fel szívószálas itallal, fagyival vagy épp chipset ropogtatva, nem egyszer már jött velem szembe ellenőr is, semmi baja nem volt a chipsemmel, pedig az morzsált rendesen... És a trolisofőr se szólt be a fagyi miatt... Szal Debrecen durva egy kicsit.

Piroslámpa: teljesen korrekt, az még ok, hogy nem szabadna kinyitnia, de ha kinyitja, és épp akkor vált zöldre? 10 másodperccel később tud elindulni, így ugrik a zöldhullám, a siető utasok pedig mérgesek. Én épp azokat a sofőröket tudom támogatni, akik az épp várakozókat felengedik, a futó utasnak pedig ott a következő busz, ne totojázzunk már a megállóban perceket, hogy az összes futó vénasszonyt és egyebeket megvárjuk... Természetesen, ha én futok, és nem érem el a járművet, nem anyázok én sem, teljesen korrekt, hogy már a fedélzeten lévő utasokkal nem szúr ki a sofőr...

2012. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!