Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme, hogy Bécsben...

Mi értelme, hogy Bécsben előre megmondják azt, hogy melyik járatokon lesz jegyellenőrzés?

Figyelt kérdés
[link]
2014. júl. 20. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető hogy az, hogy a külföldi turistának ne az a véleménye alakuljon ki a fővárosukról és az országról, hogy "a fenébe, ezek az osztrákok megbüntettek".

Például valaha Ausztriában segédmotoros kerékpárral autópálya leállósávjába tévedtem, későn kapcsoltam. Az autópálya rendőrök betették a furgonjukba a motoromat, levittek a tilosból, elmagyarázták a hazafelé vezető utat ami nem tilosba vezet, megkérdezték hogy akarok-e inni velük egy üdítőt, majd jó utat kívántak. Tényleg jó véleménnyel vagyok emiatt róluk, jobb mint ha megbüntettek volna. Sőt, azóta maximálisan betartom a szabályaikat. Nekünk magyaroknak van még mit tanulnunk.

2014. júl. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Én kint élek, elmondom neked, hogy ez egy jó nagy parasztvakítás. Csalinak használják. Ismerős kinézte hol járnak, máshol vígan ment jegy nélkül, aztán szépen megkúrták 70 Euróra.
2014. júl. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom olyan mint a trafipax. Van lista rendőrség oldalán, hogy hova telepítenek, de ettől függetlenül kocsiból máshol is mérhetnek.
2014. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megnézed, ezek zömmel a törzshálózat részei, fontos vonalak. Nehezen tudod kikerülni őket, így aztán jó eséllyel növeli a jegyàrbevételt egy ilyen közlemény. És közben persze máshol is vígan ellenőriznek.
2014. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ottani ellenőrökbe legalább szorult kultúra is és a jegyek a fizetéshez képest olcsók. Nem kell félni a közlemény után, hogy tömegesen fognak a bliccelők alternatív útvonalakat használni. Mert Budapesten biztosan az lenne, ahányan nem fizetnek ezért a "szolgáltatásért".
2014. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!