Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az miért van, hogy a buszon...

Az miért van, hogy a buszon az utasok nem szólnak a felszállóknak hogy ne üljenek le, amikor nagyon jól látták, hogy koszos ruhájú büdös szagú hajléktalan állt fel az ülésről?

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Na látod ezt nem tudom. De többször is elgondolkodtam azon, amikor lehuppantam egy ülésbe, majd döbbent megvető pillantásokat láttam magamra szegeződni, hogy ott "valami" ült előttem, aminek én sem örülök... De ruhám soha nem éreztem csövesszagúnak ilyen esemény után.


Igaz jellemzően végigsimítom az ülőkét, mielőtt leülök: legalább húgyba nem ülök bele. Plusz esőben volt már, hogy beázott a busz és át volt ázva az ülés...

2014. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert a magyar embert csak köpködni tud a másikra. Alapvetően azt mondják, hogy a legrosszindulatúbb emberek.

Akkor ne is várj mást.

2014. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez az egyik oka annak, hogy soha nem ülök le városi tömegközlekedési járművön. (További két okom: 1. Ülve kiszolgáltatott helyzetben vagyok. 2. A vén hülyék képesek lennének járókerettel rám támadni az ülőhelyért.)
2014. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Én sose szoktam buszon, villamoson, metrón leülni. Általában nekidőlök a falnak, vagy előkapok egy fertőtlenítő kendőt, gyorsan, miközben senki sem figyel áttörölöm a kapaszkodót aztán megfogom. :D Tudom hogy egy kicsit mániákus, de kitudja ki fogta még meg előttem a kapaszkodót...
2014. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem mindenki hipochonder és nem biztos, hogy mindenkit zavar ez. Én általában inkább örülök, hogy van hely. Mondjuk amióta biciklivel járok, azóta mindig van helyem. :D
2014. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én se nagyon szeretek leülni senki mellé, egyátalán tömegközlekedni.

Ezért örülök amikor kocsival tudok menni.

2014. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert egyrészt senkit nem érdekel,hogy egy idegen milyen ülésre ül le.Másrészt pedig pont ezért nekünk sem szól senki,szóval mindenki full lesz.rja a másikat.Ha beleül valaki a dzzuvába,UJ,IJ.

Én kihagyom a csöves külvárosi járatokat,pont ezért is,vagy max.azokon a járatokon állok.

2014. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ennyi erővel senki ne üljön le sosem, mert az elmúlt időben az összes ülésen ülhetett már koszos-büdös-igénytelen ember...a legtöbb ülés alapból koszos, mert bár a minőségbiztosítás megköveteli a rendszeres tisztítást, gyakorlatban ritkán kerül erre sor...sőt egyáltalán emberek közé sem kéne menni, hiszen a buszon is legalább 1 ember tuti beteg...odatüsszent, hát elkapod tőle a betegséget...most odaállnál az ajtóba megállóban, és a felszállóknak mondanád, hogy ne szálljanak fel, mert a buszon valaki tüsszentett, és tele van baktériummal a légtere? :D
2014. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert néhány alapvető higiéniai szabályt betartva viszonylag veszélytelen leülni még akár egy ápolatlanabb ember után is. Ha figyelsz arra, hogy utazás után kezet moss, ne érj a szádhoz vagy a szemedhez koszos kézzel, ne ülj otthon a megvetett ágyadra az utcai ruhádban, szabad bőrfelületed ne érintkezzen az üléssel, akkor nagy bajod nem lehet. Én szinte mindig leülök és soha nem volt egészségügyi problémám ebből.
2014. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#5-ös, honnan tudod, hogy a biciklidem mindig van szabad helyed, mi van ha valaki leszedi róla a nyerget és állva kell biciklizz :D
2019. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!