Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért rohannak az emberek a...

Miért rohannak az emberek a mozgólépcsőn? (Metró)

Figyelt kérdés
Szerintem elég balesetveszélyes, amikor szlalomoznak a tömegben. Én mindig betartom a jobbra állj szabályt, mert tiszteletben tartom, hogy siet. (Bár nem értem, miért kell annyira rohanni a 2-5 percenként járó metróhoz) De az olyan állomásokon, ahol van mozgólépcső és lépcső is, ott miért a mozgón rohannak? Ezt nem értem.
2014. aug. 22. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
miért? mert összeadódik a saját sebessége a mozgólépcső sebességével. Tekintettel arra, hogy a mozgólépcső állandó sebességgel halad, nem tartom balesetveszélyesnek, ha valaki nem csak egy helyben áll a lépcsőn, de ROHANÓKAT ritkán látok, inkább olyanokat, akik sétálnak/haladnak a lépcsőn normál tempóval.
2014. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem csak a 2-5 percenként járó metróHOZ sietnek, hanem felfelé is, ahol meg lehet, hogy nem gyakran jár, amit el kéne érniük. Másrészt az a 2-5 perc is lehet kritikus adott esetben - nyilván nem véletlenül siet, aki siet. Tudod, út közben is millió dolog közbejöhet (áramszünet miatt áll a villamos/troli, karambol, kigyullad a metró - csak hogy a Budapesten nap mint nap előforduló dolgok közül említsek párat), ami miatt hiába indul el időben, egyszerűen elkésik, ha nem hozza be a lemaradást pl. pont ilyen kis apróságokkal.

De gondolom neked még soha nem kellett sietned sehova, se interjúra, se sürgősen kórházba, se a gyerekedért az óvodába. És gondolom, ha esetleg történne veled ilyesmi, akkor sem zavarna, hogy a ráérős emberek hátráltatnának.

2014. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
64%
Engem idegesít...például múltkor mentünk le a metróhoz a mozgólépcsőn(Nyugati) és tömve volt a mozgólépcső és egy nőci elkezdet tolakodni félre álltam amennyire tudtam de elkezdet velem üvöltözni hogy miért nem tudok félre állni hiába mondtam neki hogy nem tudok de neki állt feljebb amúgy is 3-4 percenként jár a 3-mas metró nem értem a problémáját.Utálom amikor így tolakodnak,ha nincs tömve a mozgólépcső és sétálnak lefelé elengedem őket persze de hogy ha tömve a mozgólépcső akkor nem értem miért ne tudnak nyugton maradni
2014. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most ne támadjatok már le, nem azt mondom, hogy nem lehet oka rá, ezért is engedek el mindenkit, hadd menjen. De pl. tegnapelőtt a tűzijáték után, amikor annyian voltak, hogy képtelenség volt jobbra állni mindenkinek, még akkor is volt, aki nekiállt szlalomozni.
2014. aug. 22. 23:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
tömött mozgólépcsőn tolakodni tényleg tahóság.
2014. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Második: ilyet ne is mondj, hogy kigyullad, mert a hármas még meg is teszi.
2014. aug. 22. 23:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tömött mozgólépcsőn valóban nem szerencsés tolakodni, de speciel augusztus 20-án is lehetett olyan pl. helyközi járat, amit nagyon nem szeretett volna az illető lekésni, mert mondjuk az az aznapi utolsó. Amúgy meg ha tényleg mindenki jobb oldalon állna, bal oldalon haladna, akkor nem lenne feszkó. Csak hát ehhez olyan mozgólépcső-menetrendek is kellenének, amelyek nem párosával álló emberekkel számolnak.
2014. aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Újpest Központnál, én sem értem.

Ott széles a lépcső is. Én, ha sietek, akkor a lépcsőt használom. Ha 'ráérek' (nem 2 percen belül indul a buszom), akkor a mozgólépcsőt veszem igénybe.

Ja és igen: nem egyszer, az idős embereket látom, hogy ők tolonganak a mozgólépcsőn.

Nyugati: itt azt nem értem, hogy miért nem adnak mindig, szabad utat a siető embernek. A metró, hiába jár 2, vagy 3 percenként: az is számít, ha átszáll egy másik járműre (az, meg, nem fogja bevárni).

2014. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Prágában tapasztaltam, hogy mindenki jobbra áll, akkor is, ha nagy a tömeg, inkább sorban állnak a lépcső végénél, de senki nem áll balra, még a párok is egymás mögé állnak be. Ezt sem igazán értettem, ez már a másik véglet.
2014. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy fejletlen a közlekedési kultúra. Az emberek kb 10-15%-a az, aki normálisan sietni akar a mozgólépcsőn, ha éppen késésben van, de nyilván hatalmas tömegben nem teszi. A maradék 90%-on osztoznak azok, akik pofátlanul fúrják magukat, és azok is, akik pampogva juszt is bal oldalra állnak.


Londonban, ha bal oldalra állsz a mozgólépcsőn, szabályosan letarolnak, félrelöknek. Más helyeken ez már megszokott, na mondjuk ehhez az is kéne, hogy csúcsidőben ne rohadt 1 db mozgólépcső működjön mindkét irányba. A 2-es metró állomásai ebből a szempontból különösen balfsz módon vannak megcsinálva, a legtöbbnél 3 db mozgólépcső van, tehát csúcsidőben vagy lenn, vagy fenn torlódik össze a tömeg.

2014. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!